KNIHA NÁVŠTĚV

Zápis do knihy návštěv můžete vložit v rubrice "Napište nám".

 

 
19. 04. 2023  Ing. Marcela Tandlerová, Domašov nad Bystřicí
Minulou sobotu jsem s Vámi absolvovala prohlídku hrobů slavných Olomoučanů a velmi se mi to líbilo. Ráda bych chodila i na Vaše další
akce v Olomouci, na různé prohlídky a tak. Rozsah Vašich vědomostí je fascinující.
 
 
16. 04. 2023  Ing. Vladimír Matěj, Olomouc
Dobrý den,
ještě jednou vám chci poděkovat za velmi zajímavou včerejší procházku po Ústředním hřbitově.
 
 
15. 04. 2023  Mgr. Ludmila Bičíková, Olomouc
Vážený pane inženýre, 
před chvílí jsem se vrátila z Vaší komentované prohlídky na hřbitově. Bylo to tak výborné, že vás prosím abyste si zařadil mou mailovou adresu mezi ty, jimž oznamujete konání Vašich akcí, které připravujete. Jsme s manželem přírodovědci, rádi bychom se zúčastňovali Vašich akcí i nadále. Jsou velmi kvalitní, Váš projev i znalosti jsou na vysoké úrovni
 
 
15. 04. 2023  Radka Hečová, Olomouc 
Dobrý den,
dnešní procházka hřbitovem byla neuvěřitelně bohatá pestrá a zajímavá, takže bych ráda kdykoli na cokoli s Vámi i dále. 
 
 
08. 03. 2023  Kerstin Honková, Ostrava
Dobrý den, pane Kryle,
děkuji za prohlídku Olomouce v rámci Dne průvodců.
Jako vždy jsem díky Vašemu poutavému výkladu odjížděla z města s pocitem úžasného kulturního zážitku, obohacena pro mne cennými novými informacemi a s velkou touhou moje znalosti dále prohlubovat. Vážím si každého setkání s Vámi. Umíte vyvolat přirozený zájem o dějiny.
Se srdečným pozdravem a přáním úspěchû.
 
 
26.11.2022  Dagmar Lišková, Brno 
Dobrý den, pane Kryle, 
byla jsem se skupinou ČSOB Brno na Vaší komentované prohlídce Vídně a byť historii úúúplně nehltám :), byla jsem mile překvapena, jak z dávky informací, která byla tak akorát, tak zvolením formy podání.
Děkuji za opravdu příjemné setkání .
 
 
20.11.2022  Olga Mičková, Brno
Dobrý den, pane inženýre,
ještě jednou Vám děkuji za krásný zážitek na zájezdu.
 
09.07.2022  Iva Osvaldová, Brno
Zdravím Vás z Brna, pane inženýre. Byli jsme s Vámi na pěkném třídenním pobytu na Slovensku před 14 dny. 
Velmi oceňuji to, že jste nám po celou dobu zájezdu sděloval zajímavé informace, že celé tři dny proběhly v pohodě, dobré náladě a v klidu. 
Budu ráda, když mi, prosím, budete posílat pozvánky na Vaše tématické prohlídky a jiné akce, kterých se, pokud budu moci, ráda účastním.
 
 
06.07.2022  Martin Pálek, Olomouc
Vážený pan Kryle,
píši Vám, proto abych poděkoval za čas, který jste věnoval mně a mým rodičům.
Z procházky a nabytých informací jsme byli nadšeni.
Po zbytek času, co tu rodiče byli, jsme na Vás často vzpomínali a vaše myšlenky a postřehy v nás stále rezonovali.
Ještě jednou děkujeme.
 
 
27.06.2022  Miloš Kamenický, Brno
Zájezd Kysuce, Malá Fatra pod vedením Ing. Tomáše Kryla se opravdu vydařil, počasí bylo též super.
 
27.04.2022  Ing. Jiří Homola, Ph.D., Rajhrad
Dobrý den, pane inženýre,
Jsem rád, že s Vámi mohu poznávat historii našeho národa v souvislostech. Váš výklad mám rád, protože je přístupný, srozumitelný a logický.
Těším se na příští zážitky s Vámi.
 
 
19.04.2022  Irena Pechancová, Luběnice
Děkuji moc za včerejší prochazku hřbitovem. Váš výklad byl opět nádherný.
 
 
18.04.2022  Jana Zuzaníková
Dobrý den,
po dnešní úžasné velikonoční procházce po Olomouci si dovoluji požádat Vás, zda je možné na e-mail zasílat informace o Vámi pořádaných akcích a prohlídkách.
Děkuji moc za Vaši vstřícnost.
 
 
18.04.2022  Helena Kohoutková, Olomouc
Dobrý den, pane inženýre, zúčastnila jsem se dnes Vaší přednášky a moc se mi líbila - jste velmi kreativní, znalý a máte velice příjemný projev. Ráda bych vstoupila do Vašeho fanclubu.
 
 
13.04.2022  Marie Kratochvílová, Brno
Vážený pane Kryle,
děkuji Vám moc za výklad, který se týkal J. G. Mendela v Brně, pro společenství archivářů.
Hloubka znalostí, preciznost, nadšení, děkuji Vám moc.
 
 
12.04.2022  Mgr. Ivana Vysloužilová, ZŠ Kunštát
Dobrý večer,
dnes jsme byli moc spokojeni, určitě vás doporučím dál.
 
 
20.02.2022  Anna Vysloužilová Dubovská
Dobrý den, děkujeme za skvělou prohlídku Olomouce! Velmi obsáhlá, bezvadně připravena a poutavá! Jste skvělý! Ať se Vám daří! Určitě si s Vámi letos ještě některou rádi projdeme. Opravdu velký respekt i díky!
 
20.02.2022  Hana Pisingerová, Praha
Dobrý den, pane Kryle, chci Vám poděkovat za sobotní vycházku. Ač byla skupina veliká a nebyl prostor na dotazy, máte můj obdiv za neotřelou trasu a hlavně obrovské množství informací. Přesvědčil jste mě, že i týpek z Olomóca má koule na provázení (nejen) po Praze
 
 
19.02.2022  Daniela Sezemská, Praha
Zdravím, účastnili jsme se dnes s manželem vycházky po Malé Straně a Kampě a byli jsme nadšeni, děkujeme. Ráda bych využila této příležitosti a požádala o zasílání dalších akci, které pořádáte.
 
 
04.01.2022  Bc. Irena Pokorná, Zbýšov
Dobrý den, v roce 2020 jsem zakoupila zájezd Švýcarsko s výletem do Chamonix, který se měl konat v červnu. Bohužel covidová situace zapříčinila, že se zájezd nekonal. Cestovní kanceláří mi bylo nabídnuto vrácení peněz, nebo přesun zájezdu do dalšího roku, což jsme také zvolili. Do Švýcarska jsme odjížděli a 27. července s průvodcem Ing. Tomášem Krylem. Absolvovali jsme již několik poznávacích zájezdů s jinými cestovními kancelářemi, ale musím říct, že s podobným průvodcem jsem se ještě nesetkala. Pomyslný klobouk dolů před jeho fenomenální pamětí, profesionalitou, vědomostmi i projevem. Skvělé bylo, i to, jak upozorňoval na souvislosti a historické události spojené s historií ČR. Ani na chvíli jsme nezalitovali rozhodnutí risknout to a převézt si zájezd do roku 2021. 
Do nového roku přeji jen to nejlepší, hlavně zdraví a spoustu vydařených zájezdů. 
 
 
31.08.2021  Ester a Petr Dvořákovi, Syrovice
Dobrý den,
velice rádi bychom Vám poděkovali za zprostředkování poznávacího zájezdu Švýcarsko s výletem do Chamonix a lanovkou do masivu Mont Blanc.
Program byl velmi pestrý, pečlivě naplánovaný a během krátkého času jsem toho stihli vidět a zažít skutečně hodně. Naprosto úžasný byl náš pan průvodce Tomáš Kryl, který veškeré dojmy ještě mnohonásobně umocnil. Jeho naprosto detailní výklady, znalosti a vystupování byly naprosto ohromující!
Moc tedy děkujeme a určitě do budoucna ještě nějaký poznávací zájezd od Vaší cestovní kanceláře využijeme.
Kromě průvodce pana Kryla ještě chceme samozřejmě poděkovat i pánům řidíčům, kteří nás bezpečně přepravovali a poskytli veškeré služby (občerstvení apod.).
 
 
13.07.2021  doc. Mgr. Václav Málek, Brno
Dobrý den,
zúčastnili jsme se s manželkou zájezdu "Tři dny v Budapešti a zámek Gödölö". 
Zájezd i jeho program se nám líbil a byli jsme velice spokojeni. Touto cestou chci poděkovat průvodci Tomáši Krylovi za profesionální přípravu a zvládání situací s ohledem na vrtkavé počasí.
Panu řidiči patří dík za bezpečnou dopravu a palubní servis.
 
28.06.2021  Michal Smejkal, Brno
Dobrý den, pane inženýre,
chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za perfektní výklad a organizaci zájezdu po Hané minulou sobotu 26. 6. 2021. Jako každý zájezd či prohlídka, kterou vedete Vy, byl i tento zájezd naprosto skvěle zvládnutý jak po organizační stránce, tak po stránce výkladové. 
Velmi Vám tímto děkuji za krásný a obohacující zážitek a budu se těšit na další zájezd pod Vašim vedením.
 
 
25. 05. 2021  Ing. Tereza Voleská, Střední odborná škola služeb Olomouc
Dobrý den, pane inženýre,
ještě jednou děkujeme za Váš odborný výklad! Bylo to skvělé, škoda, že jsme toho nestihli více. Tak třeba někdy příště, při procházce delší.
 
 
04. 10. 2020  Alena Bártová, Bystřice pod Hostýnem
Dobrý den, 
dnes jste nás provázel Olomoucí (secesní a funkc. vily). Naprosto nás okouzlilo Vaše vystupování, nadšení a znalosti. Rádi se zúčastníme nějaké podobné akce, zájezdu atd.
Děkujeme!!!
 
 
02. 10. 2020  Marie Hradilová, Tučín
P. inženýre, 
chtěla bych Vám moc poděkovat za krásný zážitek, který jste nám středeční prohlídkou připravil. Celá naše parta seniorek byla velice  spokojená.  Těšíme na další akce ve Vaši režii. Mějte se hezky a ať se Vám daří. 
 
 
26. 09. 2020  Marie Soukopová, Brno
Velké poděkování za zprostředkování zájezdu Nádherné Toskánsko. Díky vám,profesionalitě pánů řidičů a vstřícnosti pana průvodce jsme prožili krásný a obohacující týden. Jeho znalosti při výkladu jsou obdivuhodné.
Srdečně zdravíme a at se Vám daří. Soukopovi.
 
 
30. 08. 2020  Kerstin Hoňková, Ostrava
Dekuji moc za dalsi prijemnou a poucnou vychazku!
 
 
30. 08. 2020  Soňa Horká, Olomouc
Dobrý den,
vrátila jsem se z první prohlídky s Vámi na téma Olomouc protestantská a děkuji tímto za velmi příjemné a poučné  odpoledne. Zároveň Vás prosím, abyste mě o svých akcích v budoucnu mailem informoval, ať už se uskuteční v Olomouci či jinde. Váš způsob výkladu mě velmi zaujal.
 
 
24. 08. 2020  Jarmila Stojanová, Prostějov
Dobrý den, moc děkuji za prohlídku Olomouc arcibiskupská. Byl to zážitek poslechnout si a projít trasu historických událostí. Byli jsme opravdu nadšeni. Ještě jednou děkujeme.
 
 
11. 08. 2020  JUDr. Jana Šildbergerová, Brno
Moc děkujeme za krásný zážitek se skvělým průvodcem, panem Ing. Krylem. Ten výlet na Slovensko byl výborný. Napadlo nás, že kdyby jste nám do emailu poslala občas nabídku nějakého zájezdu, který buď potřebujete vytížit, nebo víte, že se určitě pojede, tak bychom vám snad trochu pomohly svoji účastí udržet se v této obtížné době. Někdy by to vyšlo, někdy ne. Jezdíme s Vámi já i paní Schwarzová už řadu let a vždycky jsme byly spokojené.
 
 
26. 07. 2020  Martina Musilová, Brno
Hezký večer, pane Kryle.
Ráda bych Vám touto cestou za sebe a Kryštofa poděkovala za Vaši profesionálně odvedenou práci, příjemný a fundovaný výklad, trpělivost s námi turisty (některé dotazy se opakují jistě vždy, znám z vlastní zkušenosti průvodkyně na hradě Kosti), trpělivost a maximální nasazení. 
Doufám, že se brzy potkáme na nějaké z Vašich procházek po Brně ... ráda využiji informací jako pedagog a přeji hodně pohody a klidu, potažmo zklidnění pro všechny -nepříjemně napjaté situace. 
Držte se a též děkuji za sebe i syna (generaci po nás nastupující),  že vkládáte do komentářů i reflexi na současné dění u nás. Toho si nesmírně vážím, neboť je třeba o současném problému hovořit a vysvětlovat. 
 
 
29. 02. 2020  Veronika Zdražilová, Hodonín
Zdravím Vás Tomáši, ještě jednou děkuji za perfektní výlet do Jeruzaléma
 
23. 02. 2020  Pavel Hřebačka, Brno
Zdravíme Vás a přikládáme pár záběrů ze včerejšího Dne průvodců v Olomouci.
Ještě jednou Vám chceme poděkovat za perfektní výklad a procházku městem.
Těšíme se zase někdy nashledanou na nějakém výletu.
 
22. 02. 2020  Dáša Javorová, Martin SK
Vážený pán Kryl,
skôr ako sa zas rozkrúti kolotoč všetkého čo prináša nový týždeň, chcem sa Vám zo srdca poďakovať, vysloviť Vám obdiv a veľké sympatie.
Spolu so sestrou sme si urobili výletík do Olomouca, spojili výstavu vo vlastivednom múzeu s prehliadkou mesta.
Už som videla v rôznych mestách, zámkoch, hradoch či výstavách sprievodcov, samozrejme, že si ich prácu veľmi všímam.
Vy ste boli proste najlepší z toho, čo som videla. Úžasné znalosti pamiatok, súvislostí , osobností, bolo cítiť, že viete o mnoho viac, no takto to malo správnu mieru. Celé to bolo pútavé, s humorom a šarmom. 
Som nadšená, veľmi potešená, inšpirovaná. 
Ďakujem vám moc za krásny čas v Olomouci, urobil ste ho pre nás krásne farebný a zaujímavý. Nechcem zabudnúť povedať ako oceňujem Vaše autorské projekty, ktoré ma veľmi zaujali. Super, naozaj veľmi Vám držím palce, nech sa darí ! Máte veľký talent a osobné čaro, charizmu veľmi dobrý pomer rozum a vášeň pre takúto prácu.
Prajem Vám skvelých klientov, je super, že môžete svojou prácou urobiť ľuďom krásne spomienky a zážitky, ktoré si môžu odložiť aj na horšie časy.
Krásny deň, možno niekedy dovidenia.
 
 
22. 02. 2020  Bc. Klára Kösslerová, Vikýřovice
Vážený pane inženýre, 
moc děkujeme za prohlídku městem. Váš výklad byl velmi poutavý a dozvěděly jsme se mnoho zajímavých informací. 
 
 
22. 02. 2020  Mgr. Marie Dostálová, Olomouc
Pane  inženýre,
přeji hezký den a děkuji za příjemnou procházku Olomoucí a hlavně Váš pohled na její historii, osobnosti a památky.
Bylo to skvělé. V Olomouci bude koncem března Prix
Bohemia Rádio a znám Vás i  z kurzu Historická Olomouc v rámci univerzity a také z rádia . Hodně poslouchám rozhlas a je tak málo moderátorů a herců,  kteří mají  hlas pro rozhlas, dramatizace a také četby.
Budu se těšit na další procházky milovanou Olomouci, která stále překvapuje.
 
 
13. 12. 2019  Adéla Klimentová, Osek nad Bečvou
Dobrý večer. Včera jsme s Vámi byli na zájezdu ve Vídni. Poprvé jsem se s Vámi setkala před 3 lety, když jsem byla podruhé ve Vídni. Tenkrát to bylo super, ale letos to bylo ještě lepší. Opravdu Vás obdivuji, kolik si toho pamatujete tak podrobně, že se v tak velkých městech s přehledem vyznáte, máte velice rozsáhlou slovní zásobu jak v českém tak i v německém jazyce a líbí se mi jakou máte i výslovnosti němčině, jste jako rodilý mluvčí.
 
S budoucími kolegy průvodci z Vyšší odborné školy AHOL Ostrava (12/2019)
 
 
06. 12. 2019  Ludmila Bachorcová, Střelice
Dobrý den, pane inženýre,
minuly víkend jsem byla s Vámi a cestovni kanceláří Čebus na adventu v Norimberku. Byli jsme již jednou na stejném zajezde. Chtela bych Vám ještě jednou poděkovat za špičkovou práci průvodce a za pěkné zážitky. 
 
 
19. 11. 2019  Ing. Vladimír Švarc, Olomouc
Dobrý den, špinavé prádlo vypráno, kufry ve sklepě, fotky jakžtakž zpracované a zbývá poděkovat a pochválit průvodce. Bylo to opět skvělé a způsob, kterým jste komentoval nepřeberné a bizarní množství zajímavostí na relativně malém prostoru Jeruzaléma by určitě zasloužil více než naše skromné díky. 
Dvouhodinová fronta v Chrámu narození se díky Vašemu zasvěcenému výkladu stala školou poznání historie a nezanedbatelným zdrojem obohacení našich znalostí.
 
10. 10. 2019  Mgr. Lenka Stojanová, ZŠ Melantrichova Prostějov
Dobrý den,
máme po zájezdu (3.10.) a já jen chci poděkovat a vyzdvihnout našeho průvodce Tomáše Kryla. Je to muž na svém místě, byla by škoda, kdyby dělal jinou práci. Jeho znalosti jsou neskutečné.
 
 
06. 09. 2019  Jozef Kreutz, Banská Bystrica SK
Hoci som Vám veľmi pekne poďakoval pri rozlúčke v Bratislave, musím tak učiniť aj písomnou formou, a ešte raz úprimná vďaka za Vaše vedenie a výklad počas zájazdu do Rumunska v auguste 2019!!! Boli to pre nás hlboké zážitky, sledovať Váše výklady o historii podávané perfektnou formou v súvislostiach, a i keď som sa pripravoval na tento zájazd poctivo, získal som mnoho ďaľších a cenných informácií. Od nás veľké ďakujeme a želáme mnoho úspechov. Kreutzovci z B.Bystrice
 
22. 08. 2019  Jitka Kačmářová, Brno 
Dobrý den, pane Tomáši, 
chtěla bych také se připojit a poděkovat za krásný zájezd do Rumunska, Váše vědomosti jsou naprosto úžasné, výklad srozumitelný a k tomu krásná čeština. Takže úžasný zážitek.
 
 
19. 08. 2019  Mgr. Eliška Slatinová, Brno
Pokud se vrátím k našemu rumunskému putování, jsem plná pozitivních dojmů a zážitků. Největší zásluhu na tom máte samozřejmě vy s vaším profesionálním i lidským přístupem. Moc vám děkuji a těším se na další putování s vámi.
 
19.08.2019  Jana Šarlovská, Brno 
Chtěla poděkovat za Vaše průvodcovské služby na zájezdu ve dneh 13.-18.8.2019 do Rumunska
Bylo to skvělé a dozvěděli jsme se spoustu nového o této krásné zemi. 
 
 
19. 06. 2019  Mgr. Jiřina Sedláková, Mohelnice
Vážený pane inženýre, 
moc děkujeme za skvělý den ve Vídni. Váš poutavý komentář byl přínosný nejen pro naše žáky, ale i pro nás samotné. Velmi zajímavé pro nás byly spojitosti Vídně s Mohelnicí. Těšíme se na další exkurzi s Vámi. 
Marta Náplavová, Marcela Išová, Jiřina Sedláková a žáci SPŠE Mohelnice. 
 
 
20. 05. 2019  Ing. Vladimír Švarc, Olomouc
Dobrý den, už jsme uschli a částečně se dospali, tudíž Vás zdravíme po návratu ze zájezdu, k jehož úspěchu jste ve výrazně nemalé míře přispěl i Vy. Vašimi znalostmi a způsobem jejich prezentace jste se nesmazatelně zapsal do naší paměti a proto Vás prosíme, abyste nás zaregistroval jako své fanoušky a případně nám poskytoval informace o Vašich akcích. 
 
05. 05. 2019  MUDr. Radka Recová, Šternberk
Ještě jednou velké díky za procházku zaniklým Brnem. Byla zase perfektní (ostatně jako vždy), i když počasí mohlo být lepší.
 
 
23. 04. 2019  Růžena Marešová, Olomouc
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat za moc hezký zájezd, který jste uspořádali.
Pan řidič byl úžasný, pan průvodce senzační, nám zúčastněným z tohoto zájezdu se dostalo spoustu vzácných zážitků a poznání míst. Díky vám všem!!!
 
 
09. 04. 2019  Mgr. Dagmar Maršíková, Zlín
Vážený pane inženýre,
děkuji moc za nedělní prohlídku. Všichni zúčastnění (včetně mne)  byli Vaším výkladem nadšení.
 
 
08. 04. 2019  Ing. Vladimír Lekeš, Olomouc
Dobrý den, pane inženýre,
děkujeme ještě jednou za velmi pěknou sobotní Prahu protektorátní
 
 
07. 04. 2019  Dr. Alena Bombíková, Přerov 
Vážený pane Kryle, 
děkuji za všechny za zdařilou premieru včerejšího prohlídkového okruhu Praha protektorátní. Vzhledem k tématu jsme se v souvislostech dověděli mnoho nového a zajímavého jako vždy s Vámi. 
Když k tomu přidám i krásné počasí a předvelikonoční atmosféru Prahy, tak musím napsat, že výlet se opravdu vydařil. 
Těším se na další skvělé originální akce s Vámi. 
 
 
26. 03. 2019  Ing. arch. Eva Procházková, Brno
Dobrý den Tomáši,
ráda bych Vám ještě jednou poděkovala za krásný zájezd, plný nevšedních zážitků a za Vaši vysokou profesionalitu, se kterou se člověk dnes tak často nepotkává. Asi i díky ní probíhal můj návrat ze zájezdu ve dvou etapách - ten skutečný byl pouze fyzický a ještě téměř dva týdny po návratu jsem byla duchem stále v Jeruzalémě, procházela jeho ulicemi a uličkami, a nemohla se od něj odpoutat. Toto jsem ještě nezažila, přestože už něco nacestováno mám. 
 
 
18. 03. 2019  Věra Plačková, Myslibořice
Dobrý večer, pane Kryle, včera jsem byla spolu se synem v Olomouci na procházce s Vámi. Opět to byl pro mě úžasný zážitek. Moc děkuji.
 
 
18. 03. 20199  Julie Vymyslická, Břeclav
Zdravím z Břeclavi a moc děkuji za včerejší procházku. Kamarádka byla nadšená a říkala, že krásnější dárek k narozeninám nikdy nedostala. Tak z toho jsem měla taky radost. Po cestě zpátky četla Vaši knihu a tím, že v Olomouci studovala, tak měla k místům různé vzpomínky.
 
 
13. 03. 2019  Ing. Jarmila Novotná, Brno
Zúčastnila jsem se letošního zájezdu do Jeruzaléma pod Vaším vedením.
Velmi se mi líbilo, kolik informací jsem se od Vás dozvěděla a také Vám děkuji za to jak jste se o nás staral.
 
 
12. 03. 2019 Mgr. Ivana Junová, Kladno
Dobrý den,
velká spokojenost naprosto se vším. Úžasný pan průvodce s příjemným povídáním o Bruselu, Gentu i Bruggách, s ohromujícími znalostmi z historie, ale i vším, co s tímto souvisí.
Hlavní město jsme si opravdu užili po všech stránkách a všemi smysly.
 
 
07. 03. 2019  Mgr. Renata Fialová, Prostějov
Pane inženýre, byla jsem před 14 dny v sobotu na Vaší komentované prohlídce Olomoucí při příležitosti "svátku Vás průvodců" a byla jsem neuvěřitelně Vámi nadšená, a to  z  výkladu a přístupu k nám posluchačům.  Nedalo se Vám opravdu nic vytknout. Vaše znalosti  a komunikační schopnosti jsou na vynikající úrovni. 
Je vidět, že Vás práce s lidmi baví a naplňuje. Budu ráda, když mi budete nadále posílat různé nabídky Vámi komentovaných prohlídek. Třeba Vás ještě někdy někde uvidím.
 
 
07. 03. 2019  Ivana Korková, Višňové
Dovolte nám, nejen za mne a za manžela, abychom vyjádřili veliké poděkování za to, že naším průvodcem v Izraeli byl neskutečně fundovaný člověk, jehož znalosti několikanásobně předčily nejen požadavky na průvodce kladené, ale především jimi plně přiváděl do úžasu všechny účastníky zájezdu.
Současně bychom chtěli vyzdvihnout i jeho povahové lidské vlastnosti, kterými jako člověk vystupoval.
Ještě jedenkrát velký dík za kvalitní zájezd s tak kvalitním průvodcem, jakým bezesporu pan Tomáš Kryl je.
 
 
26. 02. 2019  Alena Dostálová, Olomouc
Milý pane Kryle,
Vaše odpolední procházka historickou Olomoucí v sobotu 23.2. byla naprosto úžasná. Díííky!
 
 
24. 02. 2019  Jindra Žáčková, Olomouc
Dobrý den, pane Kryle, 
chtěla bych Vám moc poděkovat za perfektní sobotní prohlídku Olomouce.
 
 
12. 12. 2018  Eva Kožďálová, Břeclav
Dobrý den. Chtěla bych poděkovat za nádherný zájezd do Budapešti, který se uskutečnil tento víkend. Prosím, aby se dostal tento děkovný e-mail i panu řidiči a průvodci.
Bylo to neskutečně nádherné, fantastické, báječné, úžasné, skvělé, překrásné, nadupané a dobře zorganizované – co se programu týká. Viděly jsme toho za dva dny moc, dozvěděly se hafo věcí z historie i současnosti Maďarska. Děkujeme i za počasí ☺, bo bylo na jedničku, ani horko ani zima. 
Město vyzdobené, památky nasvícené, na každém rohu trhy – ale nebylo přelidněno. Tržiště s místními specialitami. Navštívili jsme nádherné termály. Svařáček jsme pochutnaly, čabajky jsme dovezly, v muzeu marcipánu jsme napásly oči i chuťové buňky. Hotel Diana je pěkný, čistý, služby na jedničku. 
ČEBUS měl milého řidiče Romana – znalý směru cesty, jel klidně a tohle umím ocenit, bo jak se jede blbě, tak je i mě blbě. 
V neposlední řadě děkujeme za super průvodce Tomáše Kryla – velice milý člověk, empatický, se smyslem pro humor, sluníčko pozitivní a totálně vzdělaný, včetně souvislostí – politika, historie, současnost, architektura, (i přízemní věci věděl např. kde jsou záchody). Zkrátka studnice vědomostí, které chtěl a uměl předat. Jedním slovem „seretlek“. Vážně jsme si to užily.  Máme nabité baterky na hodně dlouho! Už se těšíme na další zájezd.
S přáním příjemných dnů, prožití Veselých Vánoc a přáním pevného zdraví a hodně úspěchů v Novém roce se těší na shledání Eva + Mirka + Julka + Danka
 
 
12. 12. 2018  Jana Nadymáčková, Ředitel pobočky pro privat. bankovnictví ČSOB, a. s. 
Dobrý den, Tomáši,
ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za úžasný zážitek při Vašem výkladu pro naše klienty. Všichni byli moc spokojeni.
 
 
07. 12. 2018  Mgr. Milada Ondráčková, SOŠ Nové Město na Moravě
Dobrý den, pane Kryle,
děkuji za Vaše průvodcovské služby. Byly jako vždy na jedničku:-)
Mějte se hezky a těším se na další spolupráci.
 
 
05. 12. 2018  Kateřina Pazourková, Skanska a. s. 
Prohlídka byla úžasná! Třeba bude ještě příležitost ji absolvovat celou v příznivějším počasí. :-)
 
 
04. 12. 2018  Michaela Bílková, Praha
Dobrý den, pane Kryle, 
moc ráda bych Vám poděkovala za skvělé průvodcovské služby během uplynulého víkendu v Německu. Historie je můj koníček a Vaše znalosti jsou neuvěřitelné! :-)
 
 
30. 11. 2018  Mgr. Simona Bohuňovská, SZŠ Svitavy
Dobrý den,
ještě "za čerstva", plná dojmů, musím velice kladně ohodnotit průběh celého zájezdu. Pan řidič byl ochotný, jízda pohodová, vše bez problémů. 
Pan průvodce byl naprosto fantastický, přímo nevyčerpatelná studnice informací. Navíc je dokázal skvěle podat, zajímavě, záživně, byla radost ho poslouchat.
Organizačně vše bez jediného zádrhelu.
Děkujeme, byli jsme moc spokojeni. Už v autobusu jsme začali plánovat další exkurzi na příští školní rok. Jakmile budeme vědět termín i lokalitu, určitě se ozveme.
 
 
29. 11. 2018  Silva Jelínková, Radslavice
Výlet do Vídně s vašim výkladem byl opravdu obohacující. Děkujeme. 
 
 
27. 11. 2018  Pavlína Šmoldasová, Dineras Czech Republic, s. r. o.
Moc děkujeme za Olomouc; z naší strany naprostá spokojenost. Paní doktorka byla nadsena?! 
 
 
25. 11. 2018  Věra Plačková
Dobrý večer, pane Kryle, 
ještě jednou Vám musím poděkovat za krásné sobotní odpoledne. Byla jsem opravdu nadšená z vaší komentované prohlídky ve městě Olomouc. Vše jste měl krásně připravené a byla radost Vás poslouchat. S takovým průvodcem jako jste Vy bych chtěla projít Prahu. 
Byl to pro mě velký zážitek a knihu Vámi napsanou jsem si koupila, už se těším na další procházku s Vámi po Olomouci. 
Dejte mi prosím vědět až budete znát datum , opět ráda přijedu i když to mám do Olomouce asi dvě stovky km.
 
 
23. 11. 2018  Božena a Karel Němcovi, Moravany
Dobrý den, Tomáši,
rádi  bychom s manželem  s Vámi někam vyjeli za poznáním. Rádi přijedeme i  na jednodenní Olomouc, pokud budeme mít volný termín.
Ještě jednou bych se vrátila k úžasnému k zájezdu do Izraele. Všechno dohromady – Jeruzalém, Váš výklad, stále dobrá nálada a  Vaše milé chování, obrovská zásoba vědomostí , ale také Boží ochrana  nám udělala  z tohoto týdne nezapomenutelný prožitek, moc děkujeme.
A stejně přemýšlíme, že bychom zase do Jeruzaléma letěli.
Srdečně Vás zdravíme a těšíme se na nějaký společný výlet. Šalom!
 
 
23. 11. 2018  Bronislava Nováková, Šanov
Ještě jednou moc děkujeme za Vaše průvodcovské služby v Izraeli.
A hlavně za seznámení s židovskou kulturou a judaismem.
Mějte se krásně a doufáme, že se ještě někdy potkáme na některém zájezdě.
 
 
21. 11. 2018  Mgr. Martina Zdražilová, Brno
Dobrý večer, pane Kryle,
při Vaší prohlídce Brna 3. listopadu jsem se dověděla nové věci. Hlavně o Oldřichovi Novém. Je odvaha postavit se před místní průvodce. Říkala jsem si, kolik bych si ještě musela nastudovat, abych mohla udělat totéž v Olomouci.
 
 
20. 11. 2018  Marie Marková a Ing. arch. Petr Talanda, Brno
Vážený pane Tomáši,
děkujeme Vám za mimořádně poutavé vycházky s fundovaným a zajímavým výkladem. Jistě jejich přípravě věnujete mnoho času a úsilí.
Rádi bychom se účastnili i dalších společných autorských toulek historií a potěší nás každá informace o jejich konání.
 
 
19. 11. 2018  Ivana Brokešová, Hrušky
Moc zdravím paní Jandlová!
V pátek v noci jsme se vrátili z Jeruzaléma. Chtěla jsem Vám moc poděkovat za informace, které jste nám poskytla, za uklidnění mé osoby, že není se čeho bát a vlastně i za doporučení navštívit tohle starobylé město. 
Bylo to naprosto úžasné a pokud bude možnost ráda se do Jeruzaléma vrátím. 
Lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Pan Tomáš Kryl byl naprosto super, nezbývá než obdivovat. 
 
11. 11. 2018  Marie Válková
Děkuji za super den ve Vídni 10. 11. s Vámi!
 
 
10. 11. 2018  Petr Stejskal, Olomouc
Vážený pane Kryle, 8.11.2018 jsme v Vámi na pozvání ČSOB absolvovali prohlídku historické části města Olomouce. Byl to pro nás hodnotný kultůrní zážitek. 
 
 
05. 11. 2018  Anežka Švábenská a Jitka Citovecká, Brno
Dobrý den,
nestačily jsme se rozloučit v neděli po prohlídce Židovské Prahy, která se nám velice líbila, kde jsme se seznámily i s místy , která jsme dosud neznaly. Byl to skvělý zážitek. Děkujeme a určitě se budeme těšit na další vycházky i zájezdy. 
 
 
30. 10. 2018  Jaroslava a Jaromír Hoškovi, Brno
Dobrý večer, pane Kryl,
děkujeme Vám za pěkné dny strávené v Toskánsku.
 
 
18. 10. 2018  Ing. Naděžda Šauerová, Polička
Milý Tomáši,
ještě jednou moc děkujeme za úžasné dny v Lisabonu. Mějte hezké dny!
 
 
13. 10. 2018  Josef a Helena Dittmannovi, Prostějov
Milý pane inženýre,
rádi vzpomínáme na Vás i na chvíle s Vámi a s Habsburky v Olomouci. Celou trasu si v duchu znovu a znovu procházíme a Vaši knížku s nadšením čteme.
Také žasneme nad všemi Vašimi aktivitami. Je to nádherné!
Hodně radosti z provázení a z každého dne Vám přejí Josef a Helena Dittmannovi.
 
 
03. 10. 2018  Jitka Šimáčková, Vyškov
Dobrý den, pane Kryle, 
děkuji za poutavý výklad a ukázku zajímavých míst při víkendovém zájezdu po Maďarských lázních.
 
 
01. 10. 2018  Hana Žďárská, Vyškov
Dobrý den, děkuji za profesionálně odvedený výkon v Maďarsku a prosím o zasílání pozvánek na Vaše prohlídky a zájezdy. 
Pěkné podzimní dny!
 
27. 09. 2018  Marie Máčeová, Velešín
Byla jsem  s vámi s manželem ve Švýcarsku ve dnech 11. - 17. 9. 2018 a moc se mi vaše podání výkladu líbilo, byl jste opravdu vynikající.
 
 
25. 09. 2018  Lada Lukšíčková, Prostějov
Vážený pane Tomáši, děkuji za sebe i za kolegyně za vynikající výklad v Londýně 20. - 24. 9.2018 a podporu při poznávání světové metropole.
 
 
21. 09. 2018  Jiřina Fischerová, Brno
Dobrý den, pane Kryle, 
chceme Vám ještě jednou poděkovat za krásné zážitky ze zájezdu po Švýcarsku, umocněné Vaším poutavým vyprávěním a obdivuhodnými znalostmi. 
Těšíme se na další setkání s Vámi. 
Fischerovi, Brno.
 
 
16. 09. 2018  Jitka Jelínková a Marie Marková, Brno
Dobrý den,
ještě jednou mockrát děkujeme za poutavé vyprávění a vůbec celý zájezd do Švýcarska, který se nám velmi líbil. Budeme se těšit na další setkání s příběhy v souvislostech....
Srdečně zdraví
spokojené klientky z Brna 
 
 
28. 08. 2018  Martina Trojková, Břeclav
Dobrý den, pane Kryle,
ráda bych Vám ještě dodatečně poděkovala za krásnou prohlídku Brnem. Jsem ráda, že jsem ho díky Vám mohla poznat i jinak.
 
 
20. 08. 2018  Radka Matoušková, Vimperk
Milý pane Tomáši, 
chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat za úplně perfektní zájezd do Rumunska! Splnil se mi jeden z mých snů! 
Všechno bylo naprosto úžasné a bez chybičky - jak doprava, tak luxusní ubytování a strava, spolucestující (lepší ženský kolektiv kolem jsem si nemohla přát!), naprosto suprový, vtipný, neskutečně chytrý a věčně příjemný průvodce a nakonec samozřejmě Rumunsko s jeho překrásnými památkami a přírodou samotné. 
Takže rozhodně nelituju, že jsem se rozhodla jet sama a ještě navíc s neznámou cestovkou z druhého konce republiky; určitě s ní ještě v budoucnu někdy někam vyrazím! 
Takže ještě jednou velké DÍKY a šťastné a hlavně bezpečné další a další cesty.
 
 
18. 08. 2018  Eva Horálková, Brno
Vážený pane inženýre, 
chtěla bych Vám touto cestou moc poděkovat za krásný zájezd do Švýcarska, který byl hlavně díky Vám nezapomenutelný. Jste opravdu vynikající průvodce, kterému při každém povídání doslova "visím na rtech", protože všechno dokážete podat velice zajímavě a poutavě. 
Obdivuji Vaše znalosti nejen historie, ale i aktuálního dění a všech zajímavostí okolo a také Váš perfektní projev. To vše navíc s velikou vstřícností a ochotou z Vás dělá skvělého průvodce a jsem moc ráda, že jsme ve Švýcarsku byli právě s Vámi. 
Přeji Vám spoustu elánu a spokojené klienty a moc se těším na další zájezdy a prohlídky s Vámi, které si rozhodně nenechám ujít. 
 
 
30. 07. 2018  Pavel Dokládal, Prostějov
Rád bych poděkoval Ing. Tomáši Krylovi za jeho průvodcovství na zájezdu Polsko, Litva, Lotyšsko a Estonsko. Oslovil mě především jeho fundovaný výklad na němž bylo na první pohled poznat, že ho baví interpretovat historii nám účastníkům zájezdu. Perfektně se orientuje v historii a vidí souvislosti, které umí velice dobře předat i úplnému laikovy. Jeho entuziaticky výklad mě vtáhl do historie těchto pro mě dříve málo zajímavých zemi. 
 
 
24. 06. 2018  Ing. Ivan Nezval, Brno
Poděkování vynikajícímu průvodci 
Jezdím na zahraniční zájezdy již 27 let, ale teprve letos jsem poznal vynikajícího průvodce, v osobě pana Ing. Tomáše KRYLA, který je opravdu profesionálem na úrovni v každém směru, neboť má obrovské, hluboké znalosti o historii, náboženství i celkovém společenském vývoji, přičemž tyto znalosti prezentuje z paměti a nečte je z podkladů, jak většina průvodců, navíc má vstřícný přístup ke svým klientům. 
S panem Ing. Tomášem Krylem jsem absolvoval zájezd: Pohádkové zámky Bavorska ve dnech 21.-24. 6. 2018 (ČEBUS) a byl jsem s tímto zájezdem velmi spokojen a tudíž bych chtěl panu Krylovi poděkovat za jeho vynikající průvodcovské služby, za jeho znalosti a popřát mu do budoucnosti hodně spokojených klientů.
 
11. 06. 2018  Jana Bubelová, Olomouc
Dobrý den, pane inženýre, 
byla jsem v pátek s Vámi ve Vídni a byl pro mne úžasný zážitek. 
 
 
07. 06. 2018  Lenka Pytelová, Vyškov
Dobrý den, Tomáši, 
dovolím si jen chválit. Druhý poznávací zájezd s Vámi a opět více jak stoprocentní výklad...Děkuji za skvělý zážitek 
 
 
30. 05. 2018  Mgr. Marie Severová, VOŠS a SŠ stavební Vysoké Mýto 
Dobrý den, pane Kryle,
ráda bych Vám poděkovala za úžasnou prohlídku Olomouce a za kontakty na další atrakce.
Musím omluvit občasnou nepozornost mých studentů a také Vám sdělit, že mnoho z toho, co jste říkal, připomínali další den. Byli jsme nad očekávání spokojeni a smekáme všichni před Vašimi vědomostmi.
Ještě jednou děkuji a doufám, že se někdy potkáme třeba při zájezdu po vlastech českých.
Přeji hodně sil a elánu do další práce.
 
 
29. 05. 2018  Miloš Janíček, Brno
Jako účastníci krásného zájezdu Vám musíme vyslovit obrovskou pochvalu a obdiv Vašich služeb, neuvěřitelných znalostí a příjemného vystupování. Děkujeme. Zdraví Janíčkovi 
 
 
30. 04. 2018  Kolektiv pedagogů Slovanského gymnázia Olomouc
 
 
 
12. 04. 2018  Božena Jiříkovská a Miluše Vrbová, Brno
Děkujeme Vám, pane Tomáši, za krásné zážitky při procházce Prahou židovskou. Opět jste byl perfektně připraven a my jsme se dozvěděly tolik zajímavých věcí. Bylo to krásné. Už teď se těšíme na další tématickou prohlídku Prahy.
 
 
10. 04. 2018  Dana Uchytilová, Olomouc
Tomáši, chtěla bych ještě jednou poděkovat za Váš výborný výklad a velice zajímavou procházku Praha židovská. Všem se nám to moc líbilo a těšíme se na další podobné akce.
 
09. 04. 2018  RNDr. Bohdana Dokoupilová, Brno
Milý pane Kryle,
Praha židovská se nám moc líbila. Díky za příjemné zážitky.
Krásné jarní dny a hodně zdařilých výprav za poznáním!
 
 
04. 12. 2017  Mgr. Silvie Kubná, ZŠ Kobeřice
Dobrý den, 
moc děkujeme za veškerou organizaci zájezdu od začátku do konce. Vše bylo na jedničku, pan řidič pohodový, spolehlivý, bezpečně nás zavezl všude, kam jsme potřebovali. 
Před znalostmi pana průvodce T. Kryla klobouk dolů, takový výklad jsme vůbec nečekali a opravdu se do Budapešti zamilovali ještě více :-) 
Už teď mám v hlavě další zájezd, protože je tam opravdu co poznávat. I dětem se to moc líbilo.
 
 
24. 11. 2017  Mgr. Yvona Jandlová a Jaroslav Kollin, Slavkov u Brna
Dobrý den,
rádi bychom alespoň takto krátce, ale ze srdce, chtěli poděkovat Čebusu za vypsání a organizaci zájezdu do Jeruzaléma.
Moc děkujeme Tomášovi Krylovi za zasvěcené a velmi aktuální průvodní slovo, kdy nás seznamoval nejen s jednotlivými památkami, ale přiblížil nám současnou židovskou kulturu i v naší republice.
 
 
14. 11. 2017  Alena Burešová, Olomouc
Vážený pane inženýre, 
ráda bych Vám alespoň touto cestou poděkovala za báječné nedělní odpoledne s hudebním putováním po Olomouci. Myslím, že nadlouho mi zůstanou některá místa spjata s hudbou, kterou jste nám u nich pouštěl.
Přeji Vám stálý elán hodně šťastných počinů i v dalších dnech.
 
 
19. 10. 2017  Olga Oprchalová, Vřesina
Dobrý den, pane Kryle, 
chtěla jsem Vám jen poděkovat za krásný víkend v Krakowě!! Moc se nám to líbilo, vyšlo nám i počasí, což byl bezva bonus. Vaše znalosti jsou mimořádné, to, co vykládáte, vždycky doslova “žeru” :-) Prostě jedním slovem: děkujeme!!!
 
 
12. 10. 2017  Mgr. Jana Uhlířová, ZŠ Komenského Břeclav
Ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zajištění jednodenního poznávacího zájezdu do Vídně pro naše žáky. Byli jsme všichni moc spokojeni. Zároveň Vám děkujeme za skvělou volbu pana průvodce Kryla i pana řidiče Tihláře. Jejich profesionalitu, vstřícnost a ochotu nelze hodnotit jinak, než v superlativech. Budeme moc rádi, když nás i při dalších akcích zajištěných u Vaší cestovní kanceláře bude doprovázet pan Kryl, který naše žáky dokázal zaujmout po všech stránkách. Už teď se těšíme na další spolupráci s Vaší cestovní kanceláří.
Ještě jednou moc děkujeme!!!!!
 
 
12. 10. 2017  Jana Chaloupková, Brno 
Už se těšíme na příští rok. Určitě s vámi pojedeme do Italie a jinde. Zdravíme z Brna 
 
 
04. 10. 2017  Marcela Cvanová, Brno
S Čebusem jsem cestovala v srpnu do Krakowa a Vieličky (víkendový zájezd) a v tomto případě exceloval průvodce pan T. Kryl. Tento pán je doslova „chodící encyklopedie“ a žasnu nad jeho obrovskými znalostmi a vědomostmi a dokonalém projevu.
 
 
03. 10. 2017  Ing. Zdeněk Molek, Zlín
Dobrý den, pane Kryle,
dostal jsem od Vás vizitku na poznávacím zájezdu do Švýcarska - před několika týdny - od CK Čebus.
Protože mně Váš "způsob průvodcování" doslova ohromil v tom nejlepším slova smyslu (bez nadsázky jste někde úplně jinde, než "to" co jsem dosud poznal"), rád bych se zúčastnil v příštím roce na poznávacím zájezdu toho typu jakým bylo právě "toto" Švýcarsko.
Uvítal bych samostatně Váš program zejména přes CK Čebus (ale i jiné ck) a to z prostého důvodu - jezdím sám a Čebus je jedinou CK, která mně na zájezdech ubytuje bez mnohdy
(u jiných CK) vysokých příplatků za jednolůžkový pokoj.
Takže ještě jednou moc děkuji jednak za zážitek s Vámi ve Švýcarsku (obrovská přidaná hodnota) a jednak za to, že mně - až to samozřejmě budete vědět - dáte informace o svém "průvodcovském portfoliu" v příštím roce.
Ještě jednou moc děkuji.
 
 
27. 09. 2017  Danuše Žáková, Brno
Dobrý den, paní Hyvnarová,
chci Vám poděkovat za krásný zájezd Švýcarsko, jezera Italie a italská města; bylo tam opravdu krásně, máme hodně zážitků a takovou spoustu informací, že je nedokážeme ani všechny vstřebat; ing Kryl byl opravdu profesionál a také velký propagátor Čebusu.
Děkuji a těším se na další krásné zájezdy.
 
 
26. 09. 2017  Zuzana Rausová, Vlašim
Hezký dobrý den, pane Kryle,
děkujeme za skvělé služby na zájezdu ve Švýcarsku, s Maxíkem jsme si to užili. :-)
 
 
17. 09. 2017  Anna Halouzková, Přerov
Dobrý den, pane Kryle,
ještě jednou posílám velký dík za úžasná povídání, která jsem měla možnost v minulých dnech od Vás slyšet. Přeji pěknou neděli a hodně úspěchů v další práci.
 
 
14. 09. 2017  Olga Valuchová, Příbor
Tome,
díky moc za skvělou dovolenou - Švýcarsko a Itálie.
Od 5. 9. až do 10. 9. 2017 jsme si užili spoustu zajimavostí a krás. 
Jste neskutečně znalý dějin států a měst a proto smekám... 
Ale nejen znalosti, ale i skvělý přístup k nám, účastníkům zájezdu moc oceňuji.
Přeji Vám spoustu krásných cest po Evropě a spokojené klienty. :))) 
No a co říct na závěr? V Brně se zadek vyprázdnil a byl nadmíru spokojený. .) 
 
02. 09. 2017  Markéta Slámová, Praha
Dobrý den, milý Tomáši, 
stále moc vzpomínáme s dcerou na úžasný zájezd do Rumunska, který byl i díky Vám opravdu nezapomenutelným zážitkem. 
Jste opravdu PAN průvodce a pro mne dostatečná záruka kvalitně, poučně a především zábavně stráveného času při cestách za poznáním. Moc se těšíme na další zájezd s Vámi.
 
19. 08. 2017  Petra Podhradská, Ostrava
Ahoj, Tomíku, 
chtěla bych ti touto cestou poděkovat za příjemně strávený víkend v Krakově a solných dolech Wieliczka. Tvého zájezdu jsem se zúčastnila už podruhé a opět jsem byla nesmírně nadšená. Velká poklona nad tvými neuvěřitelnými znalostmi historie, příjemného a vyčerpávajícího výkladu. 
Budu se těšit na další tebou pořádané poznávací zájezdy, které si určitě nenechám ujít. 
Přeji ti spoustu nových a spokojených klientů. 
 
15. 08. 2017   Marcela Cvanová, Brno
Dobrý den, pane Tomáši, 
moc prosím o zasílání pozvánek a informací na akce, které pořádáte případně vaše osobně iniciované a také ty, kterých se účastníte jako průvodce. 
Moc bych vám chtěla poděkovat za úžasný zájezd do Krakowa, kterým jste nás dokázal provést a předat nám obrovské množství zajímavých informací. 
Musím říci, že jsem se zatím nesetkala s tak kvalitním průvodcem, jako jste vy, s tak širokým záběrem vědomostí a informací z různých oblastí. Máte můj velký obdiv :) 
Díky Vám jsem se ještě o různé zajímavosti a informace získané v souvislosti s dějinami Polska dále zajímala. 
Přeji Vám, ať se Vám daří a budu moc ráda, pokud budu mít info o tom, co se "děje" a co chystáte :) Moc zdravím. 
 
 
09. 08. 2017  Mgr. Silvie Röderová, Brno
Dobrý den Tomáši,
předem bych chtěla poděkovat za příjemný zájezd do Švýcarska. Musím upřímně říci, že jsem byla mile překvapena, že to s "cestovkou" může být taky fajn (ne moc dovolených jsem zažila takto organizovaných, a to jsem už kus světa viděla.... ).
Na tento zájezd jsem se dostala jako doprovod svých rodičů, kteří měli přání být na této dovolené společně, a proč jim ho nesplnit (naopak jsem ráda, když ve svých 70ti letech mají takovéto přání ;-).
I díky Vám byl tento zájezd tak vydařený! Oceňuji Vaše hluboké historické znalosti, je vidět, že je Vaše práce i Vaším koníčkem. Poslouchat Vaše vyprávění bylo velice záživné a zajímavé.
 
 
07. 06. 2017  PhDr. Milena Drlíková, SPŠE Mohelnice
Dobré odpoledne, 
děkujeme za hezkou exkurzi, která nás obohatila a potěšila. Už jsme všichni doma a zas budeme vzpomínat. Těšíme se na další spolupráci.
 
 
05. 06. 2017  Silvie Smolková, Mariánské Údolí
Tomáši, 
moc Vás zdravím a opožděně děkuji za skvělou dovolenou! Bylo to báječné, nadšená byla i má spolucestovatelka Alča. Navzdory ne moc příznivému počasí v Padově klaply i fotky, takže spokojenost maximální. 
Mějte se krásně, přeju spoustu šťastných kilometrů na cestách a spoustu spokojených klientů! 
 
02. 06. 2017  Eliška Sekyrová, ZŠ Bakalovo nábřeží Brno
Dobrý den,
moc vám děkujeme za krásný výlet. Příjemně jste nám ho zpestřil.
 
 
25. 05. 2017  Pavel Hřebačka, Brno
Ještě jednou díky za krásný a romantický zájezd.
Mějte se hezky a těšíme se i s manželkou na nějaké příští zájezdování. 
 
22. 05. 2017  Jiřina a František Fischerovi, Brno
Dobrý den, pane Kryle, 
včera jsme se  vrátili z krásného zájezdu po Švýcarsku a severní Itálii. Ještě jsme plní dojmů ze všech krás, které jsme viděli. K příjemné atmosféře jste nemalou měrou přispěl i Vy, za což Vám patří poděkovaní.
Budeme se těšit na nějakém dalším zájezdu na viděnou. 
 
 
02. 05. 2017  Jarmila Malohlavová a Marie Larišová, Ostrava
Vážení,
minulý týden jsme absolvovaly s vaší CK zájezd do Holandska. Chtěly bychom poděkovat řidičům za bravůrní jízdu a panu průvodci Tomáši Krylovi za vyčerpávající a nic neopomíjející výklad dějin podaný s takovou grácií a skvělou bohatou češtinou, že smekáme a mockrát děkujeme. 
Organizační věci a drobné zádrhele řešil s lehkostí a nadhledem, je to člověk na svém místě.Takže ještě jednou díky i do CK Čebus a snad zase někdy nashledanou.
 
 
30. 04. 2017  Anna Lahnerová, Olomouc
Dobrý den, pane Kryle, 
dnes jsem byla na Vaší komentované vycházce Olomoucké  parky a velice Vám děkuji za zajímavý a poutavý výklad. 
Již loni jsem byla s Vámi na vycházce Slavní Olomoučané v Pánu a také  jsem byla velice spokojená. 
A proto bych nerada přišla o Vaši další zajímavou vycházku. 
Srdečně Vás zdravím a těším se na další vycházku. 
 
 
18. 04. 2017  Marie Sedláčková, Bystřice pod Pernštejnem
Dobrý večer, Tomáši. 
Moc vám děkujeme s přítelem za krásný zájezd v Benátkách. Rádi s Vámi pojedeme. Když bude něco zajímavého, tak mi napište. Dekuji a zdravíme z Vysočiny.
 
 
17. 04. 2017  Lubomír Suchyňa a Martina Trojková, Břeclav
Dobrý večer,
předem chci pochválit Vaši CK za profesionalitu, perfektní spolehlivost řidičů  a nenahraditelného a ve znalostech precizniho pana Tomase Kryla, ktery je náš vynikající průvodce již ve třetím poznávacím zájezdě.
Se všemi jsem byli maximálně spokojeni a i nadále hodláme využívat Vaši CK. Máte spoustu novinek, takže člověk nemá důvod hledat u konkurence.
Vybírame zájezdy s panem Krylem, u kterého je stoprocentní záruka kvality znalosti a hlavně svým výkladem umí zaujmout a vtáhnout do děje dané oblasti i okolí. Potom i cesta vašimi luxusnimi autobusy utíka rychleji. Vaše internetové stránky sdílím na Facebooku a díky tomu s Vaší CK již vycestovali první spokojení kamarádi.
Závěrem přeji vše dobré Vaší společnosti a i nadále hodně šťastných klientů. 
Vaši spokojení zakazníci Luboš a Martina
 
 
06. 04. 2017  Božena Jiříkovská a Miluše Vrbová, Brno 
Dobrý den, pane Tomáši. 
V sobotu 1. 4. jsme se zůčastnily Vaší tématické prohlídky Praha filmová a opět jsme byly nadšené. Měl jste to, jako vždy, vše perfektně připravené. Moc se nám to líbilo. V Praze je pořád co objevovat. Děkujeme Vám, byl to krásný zážitek a už teď se těšíme na další tématické prohlídky Prahy. Mějte se krásně. 
 
 
05. 04. 2017  Mgr. Lenka Hrbáčková, Gymnázium Jevíčko
Ráda bych touto cestou za studenty i pedagogy Gymnázia Jevíčko poděkovala za včerejší exkurzi do Osvětimi. Pan průvodce i páni řidiči byli perfektní, všichni účastníci byli maximálně spokojení. Pokud bychom v příštích letech plánovali zase nějakou další exkurzi, jsem ráda, že vím, na koho se zkusit obrátit.
 
 
04. 04. 2017  Eva Rysnarová, Bystrovany
Dobrý den pane průvodce, jménem spokojených turistů z Bystrovan srdečně děkuji za krásnou vycházku po filmové Praze.
 
 
02. 04. 2017  Zuzana Pintešová a Marta Marčeková, Brno
Dobrý den, pane inženýre,
ještě jednou bychom Vám chtěly poděkovat za skvělý zážitek, vtipný komentář a taky za objednané nádherné počasí při Praze filmové.
 
 
21. 12. 2016  Mgr. Zuzana Kotíková, ZŠ Osek nad Bečvou
Ještě jednou velké poděkování za sobotní akci, všechny žákyně jsou do Vás zamilované a neustále básní o tom ,,příjemném a krásném průvodci“.
Pánové pro změnu ocenili obsahově zajímavé informace a my dospělí? Byli jsme nadšeni. Každopádně pokud průvodce, tak jedině Vy.
 
17. 12. 2016 Adéla Klimentová, ZŠ Osek nad Bečvou 
Dobrý večer, chtěla bych vám moc poděkovat za dnešní super den ve Vídni.
Vaše přednášení bylo krásné a obdivuji vás že si toho tolik zapamatujete.
 
 
01. 12. 2016 Zuzana Pintešová a Marta Marčeková, Brno 
Pane inženýre, 
ještě jednou bychom Vám chtěly poděkovat za skvělý zážitek v adventním Sasku.
 
 
28. 11. 2018  Marie Pelíšková, Olomouc
Posílám krásný adventni pozdrav, zároveň ještě jednou dík za krásnou prohlidku Vídne.
 
 
28. 11. 2016  Jana Benešová, Brno
Vážený pane řediteli s kolektivem,
velmi Vám děkuji za překrásný  zájezd - "Pohádka saských Vánoc"
A jako vždy, když jedu na zájezd doprovázený Ing. Tomášem Krylem, musím mu znovu poděkovat za jeho perfektní organizační schopnosti, milé vystupování a zejména za jeho úžasné vědomosti. Je to opravdu nejlepší průvodce, kterého znám. ,
Místa už s Vánočními trhy, která jsme navštívili, měla překrásnou Vánoční atmosféru. Ještě jednou děkuji.
 
 
24. 11. 2016 Jiřina Šubertová, Praha
Vážený a milý pane inženýre,
ještě jednou bych Vám touto cestou ráda poděkovala za nadstandartní zážítek z Vídně. bylo to úžasné a opulentní... Nasazujete vysokou laťku a to je to právé. Budu se opět těšit na další setkání.
 
8. 11. 2016  Ilona Malá, Olomouc
Ahoj, Tome, 
ještě jednou díky za pěknou procházku Prahou s tvým výkladem, moc se nám to libilo. Určitě využijeme nabídku na prohlídku i v dalším roce. 
 
 
24. 10. 2016  Hana Škurková, Litovel
Dobrý den, p.Kryle, 
chtěla bych Vám touto cestou za všechny velmi poděkovat za krásnou sobotní prohlídku Prahy. 
I přes rychlé zakončení kvůli počasí jsme si zbytek dne v Praze ještě užili a všichni se vrátili domů plni zážitků.
 
 
24. 10. 2016  Bc. Květa Doležalová, ZŠ Třebařov
Dobrý den,
ráda bych Vám jménem dětí, kolegů a rodičů poděkovala za skvěle zorganizovaný zájezd. Byli jsme velmi spokojeni, zvláště s panem řidičem a panem průvodcem Tomášem Krylem.
 
 
21. 10. 2016  Mgr.Alexandra Bravencová, ZŠ Židlochovice
Dobrý den, paní Malíková, chtěla bych Vám poděkovat za perfektně zorganizovaný zájezd do Osvětimi pro ZŠ Židlochovice. I přes nepřízeň počasí vše proběhlo skvěle, a to i díky panu řidiči Orságovi a především nedostižnému průvodci - panu Tomáši Krylovi. Takových víc a i zájezd na smutné místo bude svým způsobem příjemný, a každopádně přínosný. 
Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
 
 
09. 10. 2016  Ing. Vladimíra Holoubková, ZŠ Pozořice
Pan průvodce Tomáš Kryl byl opět výborný. Jeho znalosti o Olomouci jsou až neuvěřitelné. Řekla bych, že dokáže nadchnout i upoutat svým projevem téměř každého. Na akci byl velmi dobře připraven. Děti vtáhl do svého dokonale připraveného programu tak, že ani nevnímaly, že se vlastně interaktivně učí.
Mohu říci, že nám ukázal město Olomouc se všemi památkami a zajímavostmi v běhu staletí velmi poutavě.
V odpoledních hodinách jsme navštívili zoologickou zahradu na Svatém Kopečku. Tam jsme si užívali sluníčka, mazlení s některými zvířátky a hlavně relaxovali.
 
 
29. 09. 2016  Zdeněk Majer, Bořitov
Dobrý den, pane Kryle,
ještě jednou musím poděkovat za úchvatnou přednášku v oblasti města Říma.
 
28. 08. 2016  Eliška Urubková, SOU Kyjov
Vážená paní Malíková!
Byla jsem požádána kolegy, abych Vám poděkovala za perfektně zorganizovaný zájezd a abych také pochválila pana řidiče a pana průvodce Tomáše Kryla. Jeho výklad byl velmi zajímavý a perfektně připravený. Je vidět, že historie je jeho koníčkem a jeho hluboké znalosti ocenili všichni učitelé.
Tak mu i Vám dáváme jedničku s hvězdičkou a pokud budeme zase nějaký zájezd organizovat, s důvěrou se na Vás obrátíme.
 
 
22. 08. 2016  Ludmila Bednaříková
Dobrý den, pane Kryle, 
chtěla bych Vám především poděkovat za skvělý zájezd na Orlí hnízdo v červenci letošního roku. Byl to neobyčejný zážitek umocněn skvělou Vaší mluvou a znalostmi, které byly nádherně propojenou s českou historií. 
 
 
03. 08. 2016  Jana Kosová, Brno
Minulý víkend jsme s Vámi byli v Bavorsku a Rakousku, CK Zájezd, a moc děkujeme za poutavý výklad; Vaše znalosti jsou obdivuhodné.
Přeji pevné zdraví a mnoho pracovních i osobních úspěchů. Ať Vás cestování pořád baví!!
 
 
02. 08. 2016  Radmila Krejsová, Kuřim
Milá paní Malíková,
moc děkujeme za krásný zájezd, jsme spokojení, pan průvodce Tomáš Kryl se o nás perfektně postaral, byl úžasný s výkladem, krerý nám poskytl, pan šofér nás bezpečně dopravil na všechna místa, líbil se nám i penzion, pan šéf byl ochotný, krásně nás uvítal a také se s námi krásně rozloučil. 
Určitě s Vaší cestovkou zase někam pojedeme.
 
 
02. 08. 2016  Jaroslava Hemzalová, Brno
Dobrý den, paní Malíková,
s Vaší CK jsme byli poprvé a jsme po víkendovém zájezdu na Orlí hnízdo a Salzburg velmi spokojeni. Organizace a pokyny z Vaší strany byly vyčerpávající.
Pan průvodce Ing. Tomáš Kryl nemá chybu. S takovým vzdělaným a vstřícným člověkem jsme se na cestách ještě nesetkali. Musela bych jen opakovat všechny ty pochvaly směřující k jeho osobě, ale nechci se opakovat - je opravdu úúúžasnýý! 
 
 
01. 08. 2016  Tomáš Sentko, Ostrava
Rád bych velmi, velmi poděkoval za skvělý zážitek ze zájezdu Vaší cestovky. Chci poděkovat pánu řidiči Zdeňkovi Procházkovi za brilantní a pocitově velmi bezpečnou jízdu.
Nemalá pochvala také patří panu Tomáši Krylovi za zcela vyčerpávající komentáře k dané problematice. Oba dva pánové na mě udělali obrovský dojem profesionálního přístupu. Také rád vyzvednu Vaší firmu za celkovou organizaci a ještě jednou za zcela bezproblémové storno z loňského roku z důvodů úrazu. Velmi Vám děkuji za brilantní zážitek, který zcela naplnil mé očekávání. Ještě jednou Vám obrovské díky.
 
 
27. 07. 2016  Lucie Nejedlíková, Brno
Děkujeme za bohatý zdroj informací o krásné zemi, která pro nás doposud byla velkou neznámou. Klobouk dolů, kolik jste toho o Bělorusku nastudoval a poutavou formou nám předal. 
Přejeme ve Vaši průvodcovské kariéře hodně podobných spokojených cestovatelů :-) i do budoucna.

 
27. 06. 2016  Eva Lacušková, Nitra
Zdravím Vás, p. Kryl,
dostala som za úlohu sa Vám ešte raz v mene všetkých čo najsrdečnejšie poďakovať. Skláňame sa pred Vašimi vedomosťami, pohotovou erudovanosťou, priateľským prístupom, vtipnosťou. Myslím, že ešte veľmi dlho budeme na Vás v dobrom spomínať.
 
 
16. 06. 2016  PhDr. Milena Drlíková, SPŠE Mohelnice
Vážený pane inženýre, 
ještě jednou děkuji za všechny účastníky zájezdu ze SPŠE Mohelnice, kteří s Vámi tradičně jeli do Vídně. Vrátili jsme se jako vždy spokojeni, oceňujeme Vaši profesionalitu, široké znalosti a vstřícné chování. 
Děkujeme za mnoholetou a bezchybnou spolupráci, máte naši plnou podporu a důvěru. Těšíme se na další společné cesty.
 
 
15. 06. 2016  Ing. Marie Kyclová, Brno
Dobrý den pane inženýre,
moc děkujeme za provázení Londýnem, Váš výklad byl velmi poutavý a zajímavý.
 
 
31. 05. 2016  Jana Stejspalová, Lelekovice
 
Dobrý den, 
 
ve dnech 10. - 15. 5. t. r. jsem absolvovala zájezd "Romantická údolí Rýny a Mosely",  organizovaný cestovní kanceláří Čebus. Byla jsem spokojená, zejména s průvodcem panem Ing. T. Krylem. Je velký znalec historie a památek a jeho výklad vždy zaujme. Byla jsem už na druhém zájezdě od vaší cestovky a s průvodcem p. Krylem.
31. 05. 2016  Jana Stejspalová, Lelekovice
Dobrý den, 
ve dnech 10. - 15. 5. t. r. jsem absolvovala zájezd "Romantická údolí Rýny a Mosely",  organizovaný cestovní kanceláří Čebus. Byla jsem spokojená, zejména s průvodcem panem Ing. T. Krylem. Je velký znalec historie a památek a jeho výklad vždy zaujme. Byla jsem už na druhém zájezdě od vaší cestovky a s průvodcem p. Krylem.
 
 
02. 05. 2016  Miroslava Šromová, Brno
Dobré poledne, pane inženýre,
chceme Vám s kamarádkami moc poděkovat za včerejší průvodcovství po krásné Olomouci. Byly překvapeny, jak je Olomouc krásná, kolik je tam zajímavostí. My jsme byli s přáteli u vás v době adventní a také jsem byli mile překvapeni.

 
02. 05. 2016  Jaroslava Pechová, Praha
Milý pane inženýre, 
ještě jednou děkuji za skvělé putování po olomouckých ulicích.  

 
01. 05. 2016  Mgr. Renáta Kadlová, SPŠ a VOŠ Brno
Dobrý den, paní Malíková,
Z mého pohledu hodnotím zájezd takto:
Průvodce Tomáš Kryl - opět naprosto perfektní, velmi oceňuji i jeho osobnost - i když se něco nepovede, nebo je trošku proti jeho plánům, dokáže zachovat perfektní postoj nad věcí a profesionální dobrou náladu. Jeho znalosti /také polštiny/ jsou impozantní.  Skutečně jsem moc ráda, že s námi  jel.

 
01. 05. 2016  Pavel Tesař, Olomouc
Dobrý večer,  
ještě jednou moc děkuji za nádherné odpoledne s Vámi, moje paní byla nadšená a já okouzlen.

 
01. 05. 2016  Eva Rysnarová, Bystrovany
Dobrý večer, pane průvodce, děkuji za dnešní krásnou vycházku městem.

 
02. 04. 2016  Ing. Vladimíra Holoubková, ZŠ Pozořice
Hezké dopoledne Tomáši,
chtěla bych Vám touto cestou ještě jednou moc a moc poděkovat za úžasně strávený den v Praze s Vaší průvodcovskou bravurností. :)
Vaše znalosti jsou neuvěřitelně obsáhlé, a schopnost zaujmout posluchače vynikající.
Děcka jsou plná zážitků, komentují výlet na FB jako "best day" a "best průvodce"!
Věřím, že se při dalším cestování brzy opět potkáme.
 
28. 03. 2016  Věra Zezuláková a Zdeňka Štastníková, Morkovice-Slížany
Chtěly bychom s kolegyní opět poděkovat průvodci Ing. Krylovi. Byly jsme s ním již jednou v Krakově a byly jsme nadmíru spokojené. Proto když jsme obdržely informaci, že jede jako průvodce i nyní, byly jsme moc rády.
A opět pan Kryl nezklamal. Jeho odborné "zeměpisné, dějepisné a kulturní"  znalosti jsou vynikající, organizace celého zájezdu bezchybná, komunikace s lidmi je výborná, je ochotný..... je vidět, že ho práce baví.
Přály bych všem, kdo organizují zájezdy, aby našli takto nadšené zaměstnance.
 
 
21. 03. 2016  Silvie Smolková, Mariánské Údolí
Dobrý den,
minulý týden jsem se vrátila ze zájezdu Toskánsko - svátek kamélií, který pořádala Vaše CK. Chtěla bych poděkovat všem pracovníkům Vaší CK, kteří se na tomto zájezdu podíleli, za skvělý zážitek a krásně prožitých několik dní v Toskánsku. 
Zájezd měl skvělý program, který byl umocněný naprosto úžasným průvodcovským výkladem Tomáše Kryla.
Ještě jednou děkuji všem za skvělou dovolenou, zdravím do Brna a doufám, že si u Vaší CK opět najdu nějaký zajímavý zájezd!
 
21. 03. 2016  Jana a Rudolf Švejkovští, Brno
Chtěli bychom Vám tímto poděkovat za Vaši nesmírnou ochotu, profesionalitu a laskavost pří jednání s Vámi ohledně zájezdů, kterých už byla za ty roky pěkná řádka!
Jeden ze zájezdů, pořádaných přímo Vaší kanceláří (ze kterého jsme se vrátili před týdnem), nás zejména potěšil!
Zájezd se jmenoval "Toskánsko - svátek kamélií" a byl prostě skvělý. Informoval nás o něm při Adventu p. Ing. Tomáš Kryl, který zájezd připravoval. Přihlásili jsme se jako první a přesvědčili jsme i 2 naše přátele. Navštívili jsme neobvyklá, neotřelá a nádherná místa, organizace byla bezchybná. Zájezd umocnil p. Ing. Kryl, který si  svými nezměrnými znalostmi, přátelským a profesionálním přístupem vysloužil náš obdiv a naši brněnskou přezdívku "Ing. Špica", tedy špičkový průvodce. Je to muž na svém místě a těšíme se na další zájezdy s ním a Vaší CK.
 
 
21. 03. 2016  Božena Jiříkovská, Miluše Vrbová, Brno
Zúčastnily jsme se v sobotu 19. 3. procházky Prahou po stopách Karla IV. a byly jsme nadšené. Opět jste byl, pane Tomáši, vynikající. Váše znalosti a zajímavý výklad...to je obdivuhodné. Moc děkujeme za úžasný zážitek a již teď se těšíme na Vaše nové tématické prohlídky Prahy. Jste opravdu nejlepší průvodce. 
 
 
20. 03. 2016  Jiří Záškolný, Praha
Vážený pane inženýre,
děkuji za pěknou prohlídku Prahy. Myslím, že oslavy K IV. jsem tím bohatě splnil :-)
 
 
16. 03. 2016  Ing. Martin Kovář, ředitel Střední školy gastronomie a služeb Přerov
Dobrý den,
děkuji Vám za vynikající výkon při moderování našeho reprezentačního plesu.
 
 
14. 03. 2016  Eva Konečná, Kuřim
V březnu jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu do Toskánska vč. návštěvy prezentace kamélií. S Tomášem jsem jela poprvé, ale určitě ne naposled.
Obdivovala jsem nejen perfektně připravený program, ale i jeho fantastické znalosti. Také se mi velmi líbilo, jak tyto své znalosti prezentoval - nejen krásnou brilantní češtinou, ale také poutavými příběhy, které měly daleko do občas velmi "suchých" historických informací. U člověka jeho věku mě to opravdu ohromilo. Můj dojem byl úžasný a už ted' přemýšlím, kam se s Tomášem zase vydám, doufám, že to bude brzy.
 
 
22. 12. 2015  Zuzana a Pavel Maříkovi, Olomouc
Dne 19. 12. 2015 jsme byli na zájezdu vánoční Vídeň s tím, že půjdeme hlavně nakupovat a do centra. Náš průvodce pan Tomáš Kryl nám to ovšem neumožnil svým fantastickým výkonem, všechno věděl, snad víc než encyklopedie, chodili jsme s ním po celé Vídni a domů jsme nekoupili žádné dárky, ale přivezli jsme si zážitek na celý život.
Je opravdu jedničkou ve svém oboru!!
 
 
21. 12. 2015  Marta a Toník Mikšíkovi, Uničov
Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat panu průvodci Ing. Tomášovi Krylovi za krásný výklad o historii na zájezdě  v sobotu 19. 12. 2015 na vánoční Vídeň. Prostě vše na jedničku s hvězdičkou. A k tomu všemu milý, ochotný, prostě super průvodce.
Velice zapůsobil i na mého 13letého syna a sama jsem žasla, jak ho i on poslouchá. Tohle jsem dlouho nezažila. Velké díky, že Vás reprezentují takový lidé.  
Celá organizace zájezdu také perfektní, včetně zaslání veškerých informacích.
 
 
20. 12. 2015  Eduard Snášel, Olomouc
Dobrý den, děkujeme za vysoce fundovaný a odborný výklad na zájezdu do Vídně dne 19. 12. 2015.

 
12. 12. 2015  Alena Dufková, Jaroměřice nad Rokytnou
Dovolte mi poděkovat Vaší CK za krásné a pohodové zážitky během zájezdu Norimberk, Bamberk. Nejen vybraná trasa, ale zejména exkluzivní všestranně schopný průvodce Tomáš Kryl nám všem zúčastněným zajistil kouzelný víkend.
Ještě jednou jemu i Vám obrovský dík.
 
 
17. 11. 2015  Dana Hagenová, Olomouc
Prohlídka na hřbitově v Neředíně byla opět super.
 
 
9. 11. 2015  RNDr. Alois Hovadík, Olomouc
Vážený pane Kryle,
chci Vám touto cestou ještě jednou poděkovat za včerejší prohlídku olomouckého hřbitova "SLAVNÍ OLOMOUČANÉ V PÁNU".
Byli jsme s paní opět nadšeni Vaším výkladem a znalostmi a velmi rádi uvítáme, když si naše mejlové adresy zařadíte do seznamu rozesílaných nabídek.

23. 10. 2015  Eliška a Karel Klímovi, Brno

Dobrý den,
chtěli bychom poděkovat za krásný zájezd Lombardie + EXPO 2015, ze kterého jsme se  vrátili minulou neděli.
Zvláštní poděkování prosím tlumočte průvodci Ing.Tomáši Krylovi, pro jeho maximální nasazení, úžasné encyklopedické znalosti, vynikající rétoriku a artikulaci v projevu,  výbornou organizaci během zájezdu a v neposlední řadě ochotu a vstřícnost.
Budeme velmi rádi, kdybychom se s takovým průvodcem mohli setkat na některém z vašich dalších zájezdů!

 

 
21. 10. 2015  Marcela Méresová, Veľký Ďur (Slovensko)
Dobrý deň,
v dňoch 14.10. - 18.10.2015 som sa zúčastnila poznávacieho zájazdu EXPO Miláno, ktorý realizovala Vaša cestovná kancelária v spolupráci so slovenskou ck Paxtour.
Nedá mi, aby som sa prostredníctvom tohto mailu nevyjadrila na adresu pána sprievodcu Ing. Tomáša Kryla.
Patrí mu veľké uznanie za jeho encyklopedické znalosti, rečnícke umenie a perfektnú štylizáciu. Naviac oplýva bohatou slovnou zásobou, je inteligentný s veľmi príjemným vystupovaním. A čo je na ňom ešte sympatické, svoj výklad okoreňuje patričnou dávkou humoru, ktorý používa vždy s citom a na vhodnom mieste.
 
Takéhoto pána sprievodcu s veľkým p som doposiaľ nemala možnosť na poznávačkách zažiť. Prajem mu všetko dobré, dúfam, že ešte budem mať tú príležitosť, aj to šťastie s ním v budúcnosti vycestovať za históriou, kultúrou a inými zaujímavosťami našej krásnej Európy.
 
S pozdravom a želaním príjemného dňa,
nadšená účastníčka zájazdu
 
01. 10. 2015  Ing. Vladimír Bernhardt, Renata Salajková, Skalica (Slovensko)
Dobrý večer či den,
takže jsme zpět ze zájezdu do Říma a dovoluji si Vám opět v příloze zaslat naše stručné zhodnocení pro Vaše potřeby.(...)
Znalosti průvodce Ing. Kryla byly vynikající, téměř encyklopedické.  Stihli jsme toho vidět velmi mnoho a mnoho se dozvěděli ze současnosti ale i historie Říma a všech památek. Průvodcem byl i vytvořen dostatečný prostor na osobní volno.
 
 
01. 10. 2015  Jiří a Libuše Hrdinovi, Brno
Vrátili jsme se ze zájezdu do Říma a Vatikánu a chceme Vám poděkovat za nádherný zážitek. Program byl moc pěkný, ubytování také hezké, ale
nejlepší byl pan průvodce, pan Tomáš Kryl. 
Tak fundovaného, milého, ochotného a po všech stránkách vynikajícího průvodce se jen tak nezažije. Chodící encyklopedie. Prostě jednička s hvězdičkou. Klobouk dolů před jeho znalostmi. Moc vám děkujeme za nádherné zážitky.
 
 
02. 09. 2015  Mária Plešková, Bratislava (Slovensko)
Dobrý večer,
zúčastnila som sa Vášho zájazdu EXPO Miláno 26. 8. -30. 8. 2015. Mali sme úžasného sprievodcu Ing. Tomáša Kryla, ktorého výklad bol  nesmierne zaujímavý, vysoko erudovaný, s perfektným jazykovým prejavom a celé jeho riadenie zájazdu nemalo najmenšiu chybičku. Proste, bolo to vynikajúce – jemu veľká vďaka za to.
 
 
31. 08. 2015  Oldřich Beneš, Brno
Vážený pane Kryle,
procestoval jsem v uplynulých cca čtyřiceti letech s různými cestovními kancelářemi více jak 40 zahraničních destinací (od Las Vegas po Hongkong ), ale nesetkal jsem se s tak vynikajícím průvodcem, jako jste Vy...
Obdivuji Vaši bohatou nádhernou češtinu, vynikající přehled a Vaše fantastické znalosti dějin, které umíte tak přirozeně a zajímavě vykládat svým klientům.
Když jsem si po vyžádání vizitky přečetl Vaši webovou adresu, vypadalo to za milou recesi, ale ten ,,nejlepší průvodce" Vám skutečně naprosto sedí .
Jste milý profesionál každým coulem a vzorem pro ostatní kolegy.
 
 
31. 08. 2015  Zdeněk Brázda, Brno
Dobrý den, nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s ostatními, kteří píší své zkušenosti a dojmy ze zájezdů či akcí, na kterých jste se, pane Kryle, podílel či se jich účastnil. 
Za mě samotného musím uvést, že takového skvělého průvodce jsem snad ještě nezažil, po návratu z Lombardie a EXPA v Miláně. Vaše krásná čeština, rétorika i dikce (odkaz na Vámi zmiňovaného Vergilia) mě opravdu dostala a nadchla. Informace, které jste nám předal, jsou velice zajímavé a podnětné, včetně souvislostí s tímto spojených - např. datování staveb v Itálii a u nás na území ČR z historického pohledu atd. Díky, díky a ještě jednou díky. Budeme Vás doporučovat i dalším zájemcům o Váš výklad či Vaše znalosti.
 
 
04. 08. 2015  Mag. Jana Blažová, Katsdorf (Österreich)
Este raz sa Vam chcem podakovat, za Vas vyklad na ceste v Pobalti. Bola som velmi spokojna. Dufam, ze sa este niekedy pri nejakej dalsej ceste stretneme.
 
 
22. 07. 2015  Věra Zezuláková, Morkovice-Slížany
Dobrý den, 
zúčastnila jsem se s kamarádkou zájezdu do Krakova a musíme obě říct, že tak výborného průvodce - Ing. Tomáš Kryl - jsme ještě nikdy neměly. Obrovský přehled - kultura, historie, propojování, ochota - zkrátka SUPER. 
Nemůžeme mluvit za ostatní, ale u jídla a během prohlídek bylo ze skupiny slyšet na průvodce jen pochvalu.
Děkujeme
 
26. 06. 2015  Mgr. Petra Mrázová, Gymnázium Jana Blahoslava Ivančice
Dobrý den, pane Kryle, 
děkujeme mnohokrát za krásnou prohlídku Olomoucí a doufám, že se někdy v budoucnu setkáme při podobné akci.
 
 
16. 06. 2015  Mgr. Ivana Hlavicová, ZŠ Dvorce
Velmi děkuji za krásnou prohlídku olomouckých památek. Děti se vrátily spokojené, Váš výklad se jim líbil a co víc, dokonce si i ledacos pamatovaly.
 
 
10. 06. 2015  Mgr. Martin Kotrba, ZŠ Bakalovo nábřeží Brno
Chtěl bych touto cestou poděkovat našemu průvodci Tomáši Krylovi za profesionální služby při zájezdu naší školy do Polska. Skvělý výklad, organizace, zkrátka vše, jak má být! Doporučuji i ostatním školám. V budoucnu bych neváhal se na tohoto průvodce obrátit.
 
 
16. 05. 2015
Dobrý den, paní Axmanová,
děkuji za krásný výlet po "arcibiskupské" Olomouci, kterého jsem se v pátek zúčastnila. Přestože jsem v Olomouci pracovala spoustu let a mám toto město moc ráda, pořád toho spoustu neznám a proto oceňuji váš projekt procházek po Olomouci a zároveň děkuji skvělému průvodci panu Krylovi za krásný výklad a ohromující znalosti.
 
 
05. 05. 2015  Oldřiška Kališová, Troubsko
Dobrý den,
líbilo se mi, jakým způsobem jste vedl naši skupinu při cestě za poznáváním benátské laguny.
Informace byly podány střídmě, krásně se je podařilo vstřebávat, každý si tam našel pro sebe, co potřeboval.
Popis krajů a jeho zajímavosti, když jsme projížděli Rakouskem mne velice oslovil, stejně jako krásně přehledně podané info v laguně.
 
 
02. 05. 2015  Mgr. Ivana Sušićová, Olomouc
Vážený pane inženýre,
18. 4. 2015 jsem byla s Vámi na jednodenním zájezdě ve Vídni a v březnu na krásné procházce Olomoucí. Lepšího průvodce jsem nezažila. 
Úžasný výklad nádhernou češtinou a se spoustou zajímavostí, které ani v psaných "průvodcích" nenajdeme, vysoká profesionalita a lidský přístup. 
Svou práci milujete a je to poznat. 
Budu sledovat Vaše stránky a ráda se s Vámi budu účastnit dalších zájezdů. 
 
 
29. 04. 2015  Jana Frantová, Brno
Pane inženýre, dnes jsem se stavila v CK Čebus a vyřkla jsem velkou pochvalu na vaši osobu, jako průvodce na uplynulém zájezdu do Nizozemí.
Přeji vám mnoho spokojených klientů a také spoustu zájezdů, na kterých budete dělat průvodce. 
Mějte se moc hezky a ještě jednou děkuji za příjemné chvíle s vámi.

 

28. 04. 2015  Marie Noemi Čadová, Brno
Dobry den,
dnes jsem se vratila ze zájezdu "Květinové korzo". Zájezdem nás provázel ing. Tomáš Kryl.
Tímto bych mu chtěla vyjádřit pochvalu za jeho nevšední práci.
Těžko mu bude někdo konkurovat. Inteligentní, jazykově vybaveny a ješte sympatický. Je vidět, ze ho to baví a dobře se poslouchá. Není to jen můj názor, hodně lidí se mnou v autobuse souhlasilo.
Škoda, že není takových lidi více. Proto převážně cestuji po světě sama.
 
 
19. 04. 2015  Veronika Hájková, Brno
Ráda bych touto cestou moc poděkovala za celé dějství mého včerejšího jednodenního poznávacího zájezdu do Vídně.
A to nejen ve fázi příprav, ale zejména dějství samého pod taktovkou skvělého PRŮVODCE - dirigenta pana Ing. Tomáše Kryla.
Tento renesanční člověk oplývá nekonečnou škálou znalostí, které umí neskutečně profesně a lidsky předat, tak, že vzpomínky z míst nám v mysli nikdy nezežloutnou.
Zájezd navzdory rozmarům počasí byl díky němu nesmírně obohacující a jednoslovně perfektní.
Děkuji Vám i zejména panu průvodci. Ráda zůstávám Vaším věrným klientem a marketingovým podporovatelem. 

 

29. 03. 2015  Jiřina Vepřeková, Olomouc

Pane Kryle,
moc vám děkuji za dnešní vlastivědnou vycházku. Byla jsem s vámi poprvé, ale určitě ne naposledy.
Přeji vám, ať se vám daří.  26. 03. 2015  Mgr. Vít Kožuch, SŠ gastronomie a služeb Přerov

Děkujeme za profesionální přístup a velmi příjemné moderování našeho stužkovacího a reprezentačního plesu!
Rádi Vašich služeb opět využijeme.

 

18. 12. 2014  Vendula Havlenová, ZŠ a MŠ Tršice

Dobrý den, moc Vám chci poděkovat za zájezd do Bratislavy, bylo to vynikající, chválím také pana průvodce, vše měl výborně nachystané. Určitě se při příští organizaci zájezdu opět obrátím na vaši cestovní kancelář.

 

16. 12. 2014  M. Marešová, ZŠ Ledeč nad Sázavou

Dobrý den,
chtěli bychom Vám i za žáky poděkovat za krásně zajištěný výlet do vánoční Vídně. Výborný program, skvělý vtipný pan řidič a úžasný průvodce... děti byly nadšené! :-)
A my jsme příjemně strávily pracovní den! :-) Ještě jednou moc děkujeme.

 

09. 12. 2014  Michal Smejkal, Brno 

Vážený pane inženýre, 
minulý víkend jsem se zúčastnil zájezdu do Německa, který jste průvodcoval.
Píši Vám, protože bych Vám chtěl touto cestou velmi poděkovat za odvedenou práci. Zájezd pod Vašim vedením zcela naplnil, ba dokonce předčil má očekávání. Nejen, že jsem mohl poznat krásu několika bavorských měst, ale díky Vašemu poutavému výkladu si odnáším i spoustu nově získaných a nesmírně zajimavých poznatků. Dovolím si říct, že co se týče průvodcovských služeb, se jednalo o jeden z nejlepších zájezdů, jakého jsem měl doposud možnost se účastnit. 
 
 

07. 12. 2014  Mgr. Iva Holečková, ZŠ Ostrčilova 10, Ostrava

Veliký dík panu ing. Krylovi za skvělý 1-denní zájezd do Vídně. S takovouto profesionalitou a entuziasmem se člověk nesetkává každý den.
Opravdu fundovaný odborník, který nenudil ani tak náročné publikum jako jsou pubertální žáci. Fantastisch!

 

03. 11. 2014  Marie Pásková, Český Těšín

Poděkování za vynikající zájezd „Nádherné Toskánsko 24. – 29. 10. 2014“, zvláštní poděkování skvělému průvodci ing. Tomáši Krylovi i oběma řidičům.

 

29. 10. 2014  doc. MUDr. Pavel Strnad, CSc., Brno

Dobrý večer, dnes jsme se vrátili ze zájezdu z Toskánska. Zájezd se i přes pokročilejší datum a chladnější počasí vydařil, ale chtěl bych, abyste za mě, moji paní a určitě i další účastníky zájezdu poděkovala panu ing. Tomáši Krylovi za nesmírně fundovaný a perfektní výklad. Byl jsem již na mnoha zájezdech, ale tak perfektního  průvodce jsem ještě nezažil.
 
 
12. 10. 2014  Emília Blahová, Mária Grexová, Mária Lukáčová (Slovensko)
Práve sme sa vrátili zo zájazdu Budapešť-Szentendre-Ostrihom, ktorým nás sprevádzal p. Kryl.
Keďže sme už absolvovali vlani zájazd do Toskánska s p. Krylom, veľmi sme sa potešili po zistení, že aj tento raz ideme s ním. Boli sme nadšené aj miestami, ktoré sme navštívili a tiež výkladom pána sprievodcu, ktorý je chodiaca encyklopédia s fantastickou pamäťou, veľmi dobrými organizačnými schopnosťami a navyše vždy dobre naladený. Dúfame,že mu tento entuziazmus dlho vydrží, a že nielen my budeme s veľkou radosťou chodiť na ďalšie poznávačky. 
Ešte raz p. Kryl ďakujeme!
 
22. 09. 2014  Jana Myšková, Vyškov
Dobrý den, včera jsme se vrátili ze zájezdu do Itálie (Benátky, Florencie, Řím, Vatikán). Jsme velmi spokojeni s vzorným vedením pana ing. T. Kryla. 
Nemohu opomenout řidiče, kteří svou profesionální prací byli zárukou dobré pohody.
 
27. 07. 2014  Jiřina Sedláčková, Střeň
Právě jsem se vrátila ze zájezdu vaší cestovní kanceláře Čebus.
Musím vám napsat a vyslovit velké díky.
Zájezd byl moc pěkný, navštívili jsme zajímavá místa a v Petrohradě vše nejlepší.
Průvodce pan Tomáš Kryl byl skvělý. Je to chodící encyklopedie, vždy mu bylo skvěle rozumět, výborně si uměl vše zorganizovat a nikdy nezapomínal ani na WC. Jím dané informace byly vždy jasné a srozumitelné. 
Je to pravdu skvělý a moc jsem s ním byla spokojena. Průvodkyně v Rusku paní Vera byla také bezva.
Rovněž páni řidiči byli vždy ochotní a dobře se nám jelo.
Ještě jednou Vám moc děkuji za krásnou dovolenou, budu na ni mít nádherné vzpomínky.
 
16. 06. 2014  Kristýna Bónová, Šlapanice a sexta Gymnázia Šlapanice
Dobrý den,
od výletu do Itálie pod Vaším vedením uplynuly dva roky a nám se teď naskytla příležitost poznávat s Vámi Německo a oblast Nizozemí. Za to jsme opravdu rádi, protože Vaše profesionalita, poutavý přednes, celkové vystupování a bohaté znalosti opět zpříjemnily náš školní zájezd. O každé památce i osobnosti jste nám dokázal prozradit nejrůznější (někdy i peprné) zajímavosti a s přehledem jste zodpovídal veškeré naše otázky. 
Mrzelo nás, že jste musel odjet o dva dny dříve, ale o to víc jsme rádi, že jste s námi vůbec jel a dal nám tak možnost užít si zájezd se vším všudy. 
Váš široký přehled o historii, architektuře, pomocných vědách i aktuálním děním ve světě je ve Vašem povolání na místě a všechny tyto klady z Vás dělají opravdu nejlepšího průvodce. :)
Moc Vám děkujeme za super zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat!
 
29. 04. 2014  Zdeněk a Jitka Müllerovi, Pozořice
Dobrý den, 26.- 27. 04. 2014 zájezd poznávací Krakov a solné doly Vělička nelze hodnotit jinak, než skvělý. Velkou pochvalu zaslouží náš milý průvodce pan ing. Tomáš Kryl, který svými znalostmi  o historii Krakova a Věličky přispěl k velkému zájmu nás účastníků zájezdu. Prostě jsme si to vychutnávali se vším všudy. 
Pan řidič byl také moc ochotný, přesný a milý. 
Pochvalu zaslouží i Vaše cestovní kancelář Čebus, která tento zájezd pořádala, protože ubytování i strava byli na vysoké úrovni. Ráda se zúčastním znovu jakéhokoliv zájezdu s Vaší kanceláří. 
Ještě jednou děkujeme a přejeme, aby se Vám i nadále dařilo.
 
06. 04. 2014  Dana Kalinová, Olomouc

Dobrý den, pane inženýre, ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat (za sebe i dceru) za odpoledne na olomouckém hřbitově. Bylo nezapomenutelné nejen díky nádhernému počasí, příjemné společnosti spoluposluchačů a obdivuhodných osobností "v Pánu",  ale zejména díky  Vašemu milému, zasvěcenému a fundovanému výkladu, který nám tyto osobnosti dokázal přiblížit.  

Je  vidět, že Vás Vaše práce baví a naplňuje. Děláte tím radost nejen sobě, ale i spoustě dalších  lidí (jak jsem byla svědkem a také četla mnoho pochvalných uznání  na Vašich  stránkách).

 
01. 04. 2014  Jitka Foukalová, Dolany
Těším se na další procházky s Vámi, které určitě budou stejně zajímavé jako ta nedělní.
 
31. 03. 2014  Dana Uchytilová, Olomouc
Pane inženýre, 
chtěla bych vám s manželem poděkovat za velice pěkný odborný výklad při včerejší procházce na Ústředním hřbitově v Olomouci a poprosit, abyste nám zasílal pozvánky na další akce, které budete pořádat.
 
30. 03. 2014  Jana a Josef Havlíkovi, Olomouc
Pane inženýre, 
dnes jsme byli s Vámi na prohlídce hřbitova v Olomouci. Byli jsme nadšeni Vaším výkladem.
 
03. 03. 2014  Bc. Eva Vojancová, Tomáš Hruda, Ostrava
Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za zájezd do Benátek. Byli jsme velice spokojeni už od počátku s výborným autobusem a spolehlivými řidiči, po příjezdu do Lido di Jesolo nás velmi potěšil kvalitní a příjemný hotel a velké díky patří za výběr průvodce. S tímto pánem bych klidně jela příště znova a poznala další město, jeho neuvěřitelný přehled, slovní zásoba a znalosti  překvapily nejenom nás. Takže ikdyž nám absolutně nevyšlo počasí i tak hodnotím zájezd povedeně a ráda znovu využiji takto kvalitních služeb.
 
 
16. 12. 2013  Mgr. Milan Hanzelka, Štramberk
Dobrý den,
na základě absolvovaného zájezdu do Budapešti, Szentendre a Ostřihomi s Vaší CK, jsem se rozhodl o krátkou zpětnou vazbu:
- v dnešní "stěžovací" době je stále větší problém se lidem zavděčit, já však půjdu cestou chvály:
- vše klapalo jak mělo, zajímavý program, kde si každý našel to své
- nejvíce oceňuji fundovanost průvodce p. Ing. T. Kryla - obrovský všeobecně-historický přehled, poutavé komentáře, profesionalita a hlavně vždy mluvil přímo z patra (žádné povrchní sjetiny z inernetu) - opravdu člověk na svém místě.
Přeji mnoho úspěchů v podníkání.
 
 
16. 12. 2013  Yvetta Škutová, Marie Blahutová, Frýdek-Místek
Vážený pane inženýre,
moc Vám děkujeme za příjemné strávení adventního zájezdu v Norimberku 7. a  8. 12.,který byl pro nás přínosem v oblasti historie a rádi využijeme Vašich dalších nabídek. 
 
 
09. 12. 2013  Sylva Secká, Brno
Dovolte mi poděkovat Vám za krásný víkend v Německu. Bylo to úžasné a ráda bych se někdy opět s Vámi na cestě potkala. 
 
 
13. 11. 2013  Martin Matzenauer, Olomouc
Ještě jednou děkuji za vynikající "Olomoučany v Pánu".
 
 
13. 11. 2013  Čapkovi, Olomouc
Dobrý den, pane ing. Kryle,  ještě jedenkrát děkujeme za komentovanou procházku po Ústředním hřbitově, kterou jste dne 3.11. vedl.  Skládáme poklonu nad Vašimi vědomostmi a rádi bychom se zúčastnili i dalších akcí, které budete provázet.
 
01. 11. 2013  PhDr. Lydie Romanská a PhDr. Milan Blahynka, CSc., Olomouc
Dovolte mi, abych poděkovala za skvěle připravený, ale také výtečně organizovaný a v památkových objektech erudovaně okomentovaný zájezd. Průvodce, pan ing. Tomáš Kryl,  přispěl k úspěšnému naplnění zájezdu jednak svým bezchybným, přátelským vystupováním, jednak svými nevšedními, hlubokými znalostmi, které neúnavně předával, kdekoli to jen bylo možné. Odnášíme si ze zájezdu ty nejlepší vzpomínky, ale také poznatky a chuť k dalšímu cestování.
Díky za zpřístupnění historických fakt panu průvodci, za vstřícnost ostatnímu personálu, který taktně zařizoval přesun ze zájezdu do Provence k Nádhernému Toskánsku, i samotné kanceláři, která mj. naplánovala dobrou trasu, zařídila noclehy v pěkných lokalitách a cestování v dobrém autobuse se spolehlivými řidiči.
 
 
31. 10. 2013  Ing. Petra Mečířová, Prostějov
Dnes návrat z Říma a okolí. A musím říct, že kromě úžasných míst a učebnicového počasí nám zájezd jako vždy vyšperkoval svým průvodcovským uměním Ing. Tomáš Kryl (kterého - přiznávám - jsem použila jako jedno z lákadel pro syna hned vedle tiramisu a těstovin :) ). 
A jak už je u Čebusu dobrým zvykem byli výborní i páni řidiči. Všem velký dík, moc jsme si to užili. Už teď máme předvyhlídnuté další skvosty a těšíme se zatím aspoň na nový katalog a hned potom i novou sezonu .
 
 
28. 09. 2013  Jana Mráčková, Němčice nad Hanou
Rádi bychom Vám i s manželem poděkovali za úžasný zážitek, kterým pro nás byl zájezd do Budapešti (13.-15.9.2013), na kterém jste nás doprovázel. Sama pracuji s lidmi, takže vím, jak je v těchto profesích důležitá zpětná vazba. 
Proto mi dovolte, abych skutečně ocenila, jak profesionálně jste v průběhu celého zájezdu vystupoval, o kolik různorodých vědomostí jste nás obohatil, co všechno jste nám ukázal a samozřejmě doplnil zajímavým výkladem a taky, že Vám snad ani na chvilku nezmizel úsměv z tváří :). 
P.S. Doufáme, že se nám podaří Vás ještě potkat na některém zajímavém zájezdu. 

S pozdravem manželé Mráčkovi :)

 

19. 09. 2013  Mgr. Olga Oprchalová, Brno 
Chci Vám ještě jednou moc poděkovat za Budapešť, bylo to skvělé a my Vás chválíme, kudy chodíme. 

 

16. 09. 2013  Zuzana Voříšková, Svitavy

Za sebe i své sestry Vám touto cestou děkuji za skvělý výklad po celou dobu zájezdu do Budapešti a za příjemné jednání. Zájezd byl díky Vašim širokým znalostem vážně bezvadný.
Přeji Vám hodně štěstí v práci i v životě.
 
 

16. 09. 2013  Martina
Dobrý den, byla jsem na zájezdě v Budapešti s průvodcem Tomášem Krylem. Jeho výklad je na vysoké úrovni, dokáže upoutat svým výkladem a příjemně se poslouchá. Doporučuji.

 

26. 07. 2013  Helena Weiglerová, Štarnov

S panem Krylem jako průvodcem jsem absolvovala poznávací zájezd do Budapešti. Jeho výklad byl poutavý, dokázal zaujmout a příjemně se poslouchal.
Mohu jen doporučit. 

 

22. 07. 2013  Pavla Nováková, Jinošov

Hezký den, pane Kryle,
přidávám se k zástupu spokojených turistů. Dovolená v Budapešti byla opravdu nádherná (a to také díky Vaší osobě a Vašemu perfektnímu výkladu).

 

08. 07. 2013.  Stanislav Malý, Jedlí

Dobrý den,
chtěl bych poděkovat průvodci poznávacího zájezdu do Itálie 2.7. - 7.7.2013 Ing. Tomáši Krylovi za svědomitou a důkladnou přípravu a vzorové průvodcování italských památek.
Rodina Malých
PS: Zatím nejlepší průvodce na poznávacím zájezdu.

 

07. 07. 2013  Jana Sabolová, Hlučín

Dobrý den! Ve dnech 14.- 16. 6. 2013 jsme se s manželem zúčastnili Vámi organisovaného zájezdu na Orlí hnízdo a do Salzcburska.

Vedoucím byl pan Tomáš Kryl. Byla jsem naprosto unešena jeho vědomostmi nejen historickými, ale i podrobnou znalostí církevních osobností a místních zajímavostí. Také byly velmi zajímavé jeho spojitosti s našimi místy, osobnostmi a historií. Program byl báječně sestaven, počasí úžasné a k tomu ještě navíc tak fundovaný průvodce!

Byli jsme opravdu navýsost spokojeni! 

 

30. 06. 2013  Ilona Malá, Olomouc

Ahoj Tome,
byla jsem velmi spokojená s prohlídkou, kterou jsi dnes pro všechny zúčastněné připravil. Moc jsem se rozmýšlela,zda dnes jít, protože s počasím to moc nevypadalo, ale pak jsem se rozhodla a šla, udělala jsem dobře, bylo to velmi poučné.
 
22. 06. 2013  MUDr. Alena Sedláková, Bratislava (Slovensko)

Ďakujeme cestovnej kancleárii Bohemian Fantasy a Čebus za krásny poznávací zájazd Taury, Salzburg, Orlie hniezdo v júni 2013 so sprievodcom pánom

Ing. Tomášom Krylom, ktorého ľudský i vysoko profesionálny prístup nás veľmi obohatil, na zájazd budeme stále spomínať v tom najlepšom, nielen pre krásy prírodné a historické, ale najmä pre osobu Ing. Kryla.
Srdečne ďakujeme.

 
03. 06. 2013  Dana Průšová, Želešice
Dobrý den pane řediteli,
chtěla bych velmi poděkovat za zájezd do Legolandu, i přes nepřízeň počasí se zájezd vydařil.
 
Moc bych chtěla pochválit pana průvodce Tomáše Kryla, který byl po celý zájezd velmi příjemný, po cestě nám vyprávěl historii Česka i Německa (má velké znalosti), což se všem velice líbilo a se zájmem jej poslouchali. 
 
Je to jeden z nejlepších průvodců, s kterým jsme kdy od Čebusu jeli.  
Ještě jednou děkujeme
 
28. 05. 2013  Dana Krejčí, ZŠ Dvorce
Dobrý den,
ještě jednou děkujeme za včerejší příjemný den s Vámi.
 
27. 05. 2013  Pavel a Iveta Klaškovi a Pavel a Ilona Nesvadbovi, Brno
Dobrý  den,  pane  řediteli,
dovolte  nám,  abychom  touto  cestou  vyjádřili  Vaší  cestovní  kanceláři  poděkování  za  zájezd  "Švýcarské  Alpy,  riviéra,  jezera  a  města  severní  Itálie" konaného  ve  dnech  21. až 26. května  tohoto  roku.
Tento  zájezd  byl  náš  již  v  pořadí  třetí  s  Vaší  cestovní  kanceláří. Po velmi  dobrých  zkušenostech  jsme  se  rozhodli  absolvovat  výše  zmíněný  zájezd opět  z  nabídky  "ČEBUSu". 
Málo-kdy  se  stane,  že  by  člověk  mohl  být  spokojený  ve  třech  zájezdech  na  100%.  Tento  náš  zatím  poslední  zájezd  ale  předčil  všechna  naše  očekávání. 
Pan  průvodce  Ing.  Tomáš  Kryl  byl  po  všech  stránkách  vynikající.  Jednak  svým  milým,  lidským  přístupem,  vtipem,  ale  hlavně  neskutečnými znalostmi  snad  ve  všech  možných  oblastech.  Po  celou  dobu  zájezdu  nás  neúnavně  seznamoval  s  okolními  zajímavostmi,  hovořil  o  jejich  historii  a vždy  ochotně  odpovídal  na  naše  otázky.  V  krátkosti  -  jeho  výklad  byl  pro  nás  opravdovým  zážitkem. 
Vaši  spokojení  klienti  -  Nesvadbovi  a  Klaškovi
 
02. 04. 2013  Jarmila a Jaroslav Herotovi a Šárka a Zdeněk Janečkovi
Vážení!
Absolvovali jsme s Vaší cestovní kanceláří o uplynulém velikonočním víkendu zájezd nazvaný Maďarská inspirace.  Program byl předem dán, takže jsme ho očekávali a těšili se na něj, v tomto byl zájezd podle Vašich propozic naprosto v pořádku. Jednoznačně jsme však byli nečekaně zaskočeni a překvapeni osobou průvodce, a to v tom nejlepším slova smyslu. Váš průvodce pan ing. Tomáš Kryl svým naprosto profesionálním a zároveň lidským přístupem povýšil tuto cestu na nádherný zážitek, byl jednoznačně průvodce profesionál na svém místě, který nás nejen ohromoval svými poutavě prezentovanými obrovskými odbornými znalostmi  po celou dobu zájezdu, ale nepřetržitě se nám věnoval i lidsky, pomáhal, kde bylo zapotřebí, slyšel na naše požadavky, vždy se snažil vyhovět i určitě nad rámec jeho pracovních povinností, bavil nás, byl vtipný, neskutečně trpělivý, ochotný, s nadhledem toleroval občasné nedostatky našeho kolektivu, zejména chabý smysl pro dochvilnost některých účastníků zájezdu a můžu určitě říci nejen za nás podepsané, že jsme si ho všichni hodně oblíbili a zároveň jsme nepřetržitě smekali před jeho neskutečnými odbornými znalostmi.   
 
Chtěli bychom touto cestou za tento zážitek opravdu upřímně poděkovat jak Vaší cestovní kanceláři, tak panu ing. Tomáši Krylovi, který s námi celou cestu absolvoval způsobem, díky kterému na tento zájezd budem dlouho vzpomínat jako na skvělý zážitek.
 
24. 12. 2012  Hana Tichá, Brno

Přejeme klidné Vánoce a pohodu v novém roce. 

Vloni před vánoci jsme byli s Vámi na zájezdu v Budapešti. Letos jsme s Čebusem jeli před Vánoci do Krakova, ale na ten loňský zájezd se nedá zapomenout. Váš profesionální výklad nasadil příliš vysokou laťku. 
Přeji vám za sebe a za syna, který byl loni se mnou, hodně spokojených klientů a ať se daří...
 

12. 12. 2012  Maho Saito, Japan
I am grateful to be able to spend a great time. I was happy to watch a great church, hospital, university.
Your guide is perfect! I respect a professional your guide.

 
11. 12. 20122  Lumír, Brno

Prostě perfektní. Ještě jednou mockrát děkujeme.

 
10. 12. 2012  Jana Benešová, Brno

Vážení přátelé v CK Čebus, chtěla bych poděkovat za překrásný zájezd - Kouzlo adventu v Norimberku a Bamberku, ze kterého jsem se včera vrátila. Zejména bych chtěla vysoce vyzvednout vašeho průvodce Ing. T. Kryla. Je to už podruhé co jsem s ním byla na zájezdu, první byl Romantický Rýn v loňském roce, a oba zájezdy díky jemu byly nepřekonatelné. Jeho znalosti o historii, reáliích, jeho vstřícnost a příjemné vystupování jsou na tak vysoké úrovni, že určitě budou tyto zájezdy patřit k těm, na které se nezapomíná. Budu ráda když si ve vaší CK zase  nějaký zájezd vyberu a budu mít to štěstí, že jej Ing. T. Kryl povede.  

 
28. 10. 2012  Mgr.Noemi Matoušková + studenti Klasického a španělského gymnázia z Brna

Dobrý den,
děkujeme za milou společnost a dokonalý průvodcovský servis po dobu poznávací exkurze do Bavorska a Salzburku v době od 22. do 24. 10. 2012.

Oceňujeme Vaše nasazení, nezměrnou trpělivost a obrovský rozsah informací, které jste nabízel všem účastníkům akce.
 
15. 10. 2012  Marta Veselá, Olomouc

Vážení majitelé cestovní kanceláře Bohemian Fantasy,

blahopřeji Vám k takovému průvodci, jakým je pan ing. Tomáš Kryl.
Doprovázel naši skupinu turistů při dvoudenním zájezdu do Polska o minulém víkendu. S kamarádkou jsme v posledních letech absolvovaly
celou řadu podobných i delších výletů po Evropě, a proto můžeme srovnávat úroveň průvodcování.
Pan Kryl má takřka encyklopedické znalosti, smysl pro humor a ovládá dokonale řečnické umění i psychologii. Dokáže přizpůsobit informace svým posluchačům a umí perfektně stylizovat. Já (někdejší středoškolská češtinářka) oceňuji krásnou spisovnou mluvenou češtinu, bohatou slovní zásobu a schopnost hovořit spatra.
Mně i mé přítelkyni je jenom líto, že české školství není schopno umožnit takovým lidem, jako je pan Kryl, předávat své znalosti a umění ovládat mateřský jazyk další generaci. To byste ovšem zase Vy neměli takového člověka mezi svými zaměstnanci.
 
10. 10. 2012  Monika Procházková s dcerou Alenou, Brno

Vážený pane Kryle,

moc rády bychom Vám ještě jednou poděkovaly za opravdu profesionální průvodcovské služby na zájezdu "Nejkrásnější města Itálie". Týden se nám opravdu vydařil, jak počasím, tak jste k němu přispěl i Vy svým skvělým výkladem. Je vidět, že práce je i Vaším koníčkem. Proto Vám přejeme mnoho dalších úspěchů a věříme, že se ještě na dalším zájezdu sejdeme.
 
10. 09. 2012  Božena Jiříkovská, Syrovice a Jaroslava Fialová, Popovice

Absolvovaly jsme tento víkend 7.9. - 9.9. poznávací zájezd Toulky Slovenskem od CK Čebus a byly jsme nadšené a hrozně moc spokojené s Vašimi vysoce profesionálními průvodcovskými službami. Byly jsem již na mnoha poznávacích zájezdech, ale s takovým přístupem a vědomostmi a zájmem jsme se ještě nesetkaly. Moc Vám děkujeme za krásně prožitý zájezd a doufám , že ještě někdy budeme mít možnost se s Vámi někde na nějakém zájezdě setkat.
Mějte se krásně a někdy na shledanou.

 
30. 08. 2012  Dagmar Kočí a Pavel Kuttelwascher, Žatec

Dobrý den,

v termínu 21.8.-26.8. 2012 jsme s vaší cestovní kanceláří vyjeli na poznávací zájezd do Slovinska

Předně, nemůžeme si vynachválit tamější přírodu, je opravdu úžasná. Mě se moc líbí voda v jakékoli podobě, přítel je zase spíše na hory, takže každý jsme si přišli na své. 
Dále také velmi oceňujeme organizaci zájezdu, výběr navštívených míst a příjemné ubytování.
A hlavně, ke skvěle strávené dovolené přispěl i náš průvodce, Ing. Tomáš Kryl. Jemu posíláme velké díky za jeho přístup, komunikativnost, profesionalitu a znalost historie míst, kudy jsme projížděli a která jsme navštívili.
 
19. 08. 2012  Zdenka a Eva Fridrichovy, Frýdek-Místek

Dobrý den, pane inženýre,

dodatečně vám děkujeme za skvělé průvodcovství při poznávacím zájezdu FLORIADE 2012 s cestovní kanceláří ČEBUS v minulém týdnu.
Výlet se nám moc líbil, dozvěděly jsme se hodně zajímavých věcí.
 
25. 07. 2012  Mgr. Zdenka Mrakviová, Doubrava; Mgr. Pavla Pukowiecová, Ostrava

Pěkný den přeji,

chtěly bych timto poděkovat Bohemian Fantasy za krásné zážitky z poznávacího zájezdu s názvem Toulky Slovenskem.

Bylo mnoho k vidění, byť mnohdy počasí nepřálo. Velké poděkování patří panu Ing. Tomáši Krylovi za profesionální přístup. Jeho jazykový projev, znalosti a
organizační schopnosti jsme si pochvalovali všichni. Hýčkejte si takového průvodce, je to poklad mezi průvodci.
 
28. 06. 2012  PhDr. Eva Bilíková, OA a SOŠK Brno

Velmi jsme byli také spokojeni s výběrem našeho průvodce, musím podotknout, že ne vždy byl Váš průvodce tak dobrý.

Pan Tomáš Kryl je odborně velmi fundovaný, má dobré organizační i komunikativní zkušenosti, pěkný a profesionální přístup k mladým lidem.
Velkou mírou přispěl k tomu, že náš zájezd byl opravdu velmi pohodový a že jsem se vrátili nejen v pořádku, ale také se spoustou dojmů a znalostí.
Určitě se na Vás v příštím roce znovu obrátíme.
 
12. 06. 2012  Eva Rysnarová, Olomouc

Pane průvodce,
dovolte mi ještě jednou poděkovat za Vaše průvodní slovo a milou společnost na dnešní vycházce, skláníme se před Vašimi znalostmi.
I když jsme z Olomouce, historii města známe, přesto nás některé informace překvapily a detaily poučily, že máme stále co objevovat.

 

12. 06. 2012  Jaroslav Kilián, Brodek u Přerova
Naše "čtveřice" se zúčastnila 7.6. 2012 zájezdu na "Vídeňské filharmoniky" v Schöbrunnu. Krom nevšedního zážitku slyšet toto umělecké těleso, nás nadchl výtečný průvodcovský um pana Ing. Tomáše Kryla. Jeho přednes a znalost míst kudy jsme projížděli, včetně hluboké historie byl obdivuhodný. Po mém dotazu zda přednáší " z hlavy" a jeho odpověď , že ano nás to přímo nadchlo. I když jsem mu vyslovil obdiv, prosím vyslovte mu pochvalu Vašim jménem.Postaral se o výtečný zájezd.

Děkujeme za pěkný výlet.

 

06. 06. 2012  Romana Skopalová, Brno

Vážený pane Kryle.

Chci Vám moc poděkovat za úžasné chvíle strávené na dovolené v Rakousku ( "Tyrolsko a nejkrásnější místa Alp" od Čebusu) a mohu-li podotknout : Jste opravdu tím nejlepším průvodcem, kterého jsem kdy potkala. Nedá se Vám vytknout absolutně vůbec nic! Dokážete člověka strašně moc obohatit. Jste milý, příjemný a naprosto profesionální. Před znalostmi, které máte, opravdu smekám a dovoluji si říct, že cestovní kanceláře a lidé,kteří Vás doposud nepoznali, o hodně přichází. Přeji Vám hodně úspěchů a snad se na některém z dalších zájezdů ještě někdy setkáme.

 

16. 05. 2012  třída kvarta, gymnázium Šlapanice

Buongiorno amico,
chtěli bychom vám moc poděkovat za skvělý zájezd. Na úžasných vzpomínkách a našich nových znalostech máte velký podíl – výklad byl ve vašem podání zajímavý a poutavý stejně jako vaše profesionální vystupování, kterým dokážete zaujmout, a díky kterému jste dokázal upoutat naši pozornost. Je vidět, že máte hodně zkušeností, a že vás vaše práce doopravdy baví. Dokázal jste na nás přenést dobrou náladu a zpříjemnil nám tak celý zájezd. Vaše znalosti v tolika směrech (jak specializace na historii a jiné obory, tak světově řešená témata) byly mnohdy až neuvěřitelné, bez problému jste odpovídal na otázky a ohromoval nás nejrůznějšími zajímavostmi. Jako třída jsme se shodli na tom, že lepšího průvodce jsme si mohli těžko přát, a že bez vás by to prostě nebylo ono. Všichni budeme dlouho vzpomínat na perfektních 7 dní a doufat, že se nám naskytne další příležitost se zúčastnit zájezdu/výletu pod vaším vedením. Ostatně název vašich webových stránek mluví za vše – pro nás jste nejlepší! 
Děkujeme, třída kvarta

 

03. 05. 2012  Hana Hladilová, Olomouc

Dobrý den, 
alespoň touto cestou přijměte poděkování za krásný zájezd (Holandsko - Květinové korzo) přes Vaši CK. 
Byla jsem s dcerou velmi spokojena s celkovou úrovní, ke které určitě jednoznačně přispěl náš průvodce

Ing. Tomáš Kryl. 

Svým chováním, přístupem a hlavně znalostmi nás všechny ohromoval .... další komentář je zbytečný. 

Takže ještě jednou poděkování Vám všem, kteří se na zajištění takových zájezdů podílíte. 

 
 

20. 12. 2011  Hana Tichá, Brno

Dobrý den,
o víkendu jsme byli se synem na zájezdu do Maďarska, na kterém jste dělal průvodce.
Protože jsme se  po příjezdu do Brna ani nestačili rozloučit, chtěla bych Vám moc poděkovat za úžasný zážitek. Je vidět, že Vás tato činnost baví a dokážete to přenést i na ostatní.
Celou dobu jsem si říkala, jakou máte bezvadnou češtinu a skvělý přednes. Tipovala jsem to na nějakou zkušenost v rádiu nebo televizi a vidím, že jsem se nemýlila.
Můj syn studuje sedmým rokem gymnázium a s dějepisem bojuje. Tady celý víkend poslouchal  Váš výklad a byl také nadšený.  Zvláště ocenil Vaše znalosti z dopravy, protože je sám fanda kolejových vozidel.
Svezení metrem byl pro něj skvělý zážitek, díky za tip. Možná půjde studovat architekturu na stavební fakultu, takže i po této stránce to bylo pro něj hodně zajímavé.
Ještě jednou díky za nádherný víkend, budeme si ho dlouho pamatovat. Doufám, že se zase na nějakém zájezdu potkáme.

 

01. 11. 2011  Mgr. Jolana Štefková, Gymnázium Čajkovského Olomouc

Dobrý den,
chci Vám poděkovat za rychlou a bezproblémovou komunikaci mezi námi, za skvělý zájezd, ke kterému přispěli jak výborný průvodce Ing. Tomáš Kryl (má
opravdu velký přehled), tak i á páni řidiči.

 

22. 08. 2011  Alena Bombíková, Přerov

Dobrý den, pane Kryle,
Ještě jednou děkuji za pohádkový výlet do hanzovních měst Německa. Vytvořil jste úžasnou, příjemnou atmosféru pro všechny cestující.

Ještě jsem se s takovým průvodcem nesetkala, a to už jsem jich zažila.

 

26. 06. 2011  Jiří a Alena Valtrovi, Prostějov

Vážení přátelé!
Ve dnech 22. až 24. července t.r. jsme se zúčastnili zájezdu do Německa, který organizovala Vaše cestovní kancelář - Bohemian Fantasy. Počasí nám sice nepřálo, zejména první den (déšť, vítr, chladno), ale vzpomínáme a určitě budeme vzpomínat na něj velice dlouho, a to hlavně kvůli jedné vyjímečnosti. Tou byl Váš průvodce, pan ing. Tomáš Kryl. Máme určité zkušenosti se zájezdy, tudíž s jejími průvodci, ať už českými anebo z jiných zemí, ale s někým tak vyjímečně fundovaným jsme se dosud nesetkali.

Pan Kryl poutá výřečností, kvalitní vyjadřovací schopností, téměř až jevištním hlasovým fondem a věrohodností přednesu, takže naslouchat mu, je velice příjemný zážitek. Nadto má, možno bez nadsázky prohlásit, až vědecké znalosti v oblasti české i evropské historie a i tak ohromující znalosti v různých jejich souvislostech, jako jsou záležitosti církevní, oblast umění a v řadě jiných sférách.
Jeho vystupování je taktní a nenuceně komunikuje. Nezpozorovali jsme, že by měl s někým třeba jen nepatrný náznak rozepře. Má vynikající smysl pro orientaci a aktivní zájem o vše, co se kolem děje.
Vaše cestovní kancelář má vskutku vynikajícího reprezentanta. Prosíme, vyřiďte mu náš obdiv i vděk.

 

24. 06. 2011  Mgr. Ivana Hlavicová, ZŠ Dvorce

Velmi Vám děkuji za dnešní krásnou procházku Olomoucí! Doufám, že i děti jednou využijí poznatky, které se od Vás dověděly, a třeba je to bude i inspirovat. Mají jeden velký problém: rádi poslouchají, ale špatně uchovávají. :-(  Ale zvídaví jsou, jen ne vždy ve správný čas. Vsadím se, že budou mít v pondělí hromadu otázek.
Ještě jednou moc děkuji, budu určitě Vaše služby doporučovat dalším známým a snad se mi podaří s nějakou další třídou opět vyslechnout Váš poutavý komentář. Váš přehled ve všech oblastech je vskutku bezkonkurenční.

 

22. 06. 2011  Marie a Václav Hradeckých, Brno

Pane inženýre,
děkujeme Vám za krásné zážitky z naší společné cesty Dolním Rakouskem, byl jste perfektní.
Za klub důchodců manželé Hradeckých

 

17. 06. 2011  Simona Šedá, gymnázium Šlapanice

Milý Tome,
zrovna si prohlížím fotky z Itálie a vzpomínám na skvělých 9 dní. Myslím, že tento výlet byl skvělý z velké části díky Tobě a celá třída sexta se mnou bude jistě souhlasit! Děkujeme moc. :-)

 

30. 05. 2011  Ing. Jana a Jiří Táborských, Brno

Pane inženýre,
děkujeme za průvodcování zájezdu, byl jste opravdu nejlepší průvodce, jakého jsme kdy měli a že už jsme jich poznali hodně.
Přejeme Vám hodně dalších úspěšných cest.

 
21. 02. 2011  Zdena Sedláková, Šumperk

Vážený pane Kohoute, dne 19. 2. 2011 jsem s Vaší cestovkou byla na muzikálu v Praze.
Zažila jsem více takových zájezdů s jinými cestovkami, ale tak spokojena jako jsem byla nyní, jsem ještě nebyla.
Kromě perfektní organizace chci vyzdvihnout Vašeho průvodce ing. Tomáše Kryla, který byl bezkonkurenční!
Jeho přehled a přednáška cestou do Prahy z oblasti historie, ale i současnosti byla obdivuhodná, tak jako i jeho chování k nám cestujícím.
Kromě muzikálu jsem si z této cesty díky Vašemu průvodci přivezla ty nejkrásnější dojmy a zážitky, za což Vám a především panu ing. Krylovi
mnohokrát děkuji.

 
20. 02. 2011  Dáša Konopková, Olomouc

Milý pane Kryle,
19. 2. jsme se zúčastnily zájezdu do Prahy na muzikál a váš výklad všech zajímavostí a přehled v dějinách a souvislosti s místem, kterým zrovna projíždíme, byl opravdu neuvěřitelný. Vzhledem k tomu, že jste začal s výkladem někdy v 6,30 ráno a skončil v 10,30, je to opravdu úctyhodný výkon.

Děkujem moc za skvělý zážitek !!

 
29. 12. 2010  Štěpánka Štrblíková

Zdravíme, Tomáši,
děkujeme za příjemný výlet do Laa 28. 12.,  celý den byl perfektní.
Děkujeme Štrbíkovi a Ustrnulovi

 
15. 12. 2010  Michaela Tázlerová

Dobrý večer,
minulý pátek jsme s cestovní kanceláří BAVI jeli na zájezd do Vídně. Líbilo se mi Vaše celkové komentování všech památek a zajímavostí.

 
08. 12. 2010  Silvie Kurfürstová

Dobrý den pane Kryle,

byli jsme s Vámi na zájezdě ve Vídni a byli jsme s Vašimi službami maximálně spokojení. Na lepšího průvodce jsme dosud nenarazili.

 
04. 10. 2010  Mája Ošťádalová, Grapo Technologies, a. s. , Olomouc

Dobrý den, pane inženýre, naši hosté byli spokojeni, ještě jednou děkuji.

 

22. 09. 2010   Mgr. Jana Lýsková, ZŠ Štěpánov

Pane Kryle, chtěla bych vám poděkovat za dnešní program - Olomouc v běhu staletí. Velmi se nám líbilo ( a teď mluvím i za děti ), jak jste nám přiblížil olomoucké památky se všemi jejich zajímavostmi. Myslím, že svým vystupováním a hlasovou schopností jste děti zaujal, protože jsem je nemusela příliš napomínat, aby byly potichu. Navíc se nám velká část přednášky bude hodit v následujících hodinách dějepisu v 8. ročníku.

 

01. 08. 2010   Mgr. Vladislava Glozigová, Přerov

Vážený pane Kryle,
osud mi poskytl tu nevšední možnost nechat se Vámi provázet na zájezdu do Bavorska ve dnech 29.7. - 1.8. 2010. Hluboce smekám před Vašimi komplexními znalostmi, kultivovaným projevem a příjemným vystupováním. Obdivuji mladé lidi jako jste Vy, kteří dokáží vybočit z průměru a jsou schopni na svých vědomostech dále pracovat. A Vy jste, když použiju slovník mladé generace, TOP mezi průvodci. Nedokážu si představit, co by se na Vaší práci dalo vylepšit, ale Vy nás určitě ještě příjemně překvapíte. Vaše jméno je zárukou té nejvyšší kvality a bude mi ctí se s Vámi na nějakém dalším zájezdu opět setkat.
Přeji Vám stálé zdraví, štěstí a odměnou za vynaložené úsilí nechť jsou Vám spokojení klienti.
Mgr. Vladislava Glozigová s dcerou Kristýnou

 
29. 07. 2010  manželé Škrobákovi, Vítkov

Milý pane Kryle,
chtěli bychom se i my přidat k poděkování k příjemnému pobytu v Maďarsku. Tak milého a všestranného průvodce jsme ještě neměli.
Děkujeme

 

22. 07. 2010   manželé Vardžákovi, Vítkov

Milý Tomáši,
ragujeme na příspěvek manželů Süsenbekových, se kterými jsme se rovněž zúčastnili zájezdu do Maďarska.
Výstižněji nelze popsat Vaše skvělé profesionální vystupování, souhlasíme s každým slovem.
Připojejme slova díků.

 

18. 07. 2010   Markéta Krchňáková, Polkovice

Vážený pane Tomáši,
v termínu od 9. do 11. 7. 2010 jsem byla na zájazdě do Českosaského Švýcarska, kde jste dělal průvodce. Tímto bych Vám chtěla poděkovat za Váš skvělý výklad nejen během cesty, ale i po celý zájezd. Nejen Vaše historické znalosti, které jsou až neuvěřitelné, ale i informace a různé perličky, kterými jste dokázal obohatit svůj výklad. Byl to pro mě hluboký zážitek plný dojmů. Ještě jednou díky. S pozdravem Krchňáková Markéta

 

09. 07. 2010   Marie a David Süsenbeckovi, Luboměř, okres Nový Jičín
 

Vážený pane Kryle,
měli jsme možnost s Vámi strávit krátkou dovolenou s poznávacím, ale také pobytovým zájezdem do Maďarska v termínu od 3. do 6. července tohoto roku.
Jsme velmi rádi, že jsme Vás jako průvodce mohli poznat. Chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat a ocenit Vaši práci.

Máte příjemné vystupování, tolik potřebný smysl pro humor i organizační schopnosti. Váš výklad byl nejen odborný, ale také poutavý a srozumitelný pro nás laiky. Dokážete člověka vtáhnout
do příběhů dějin, vzbudit zájem o to, co by ho jinak vůbec nezajímalo a nedotýkalo se ho. Historické události úžasným způsobem propojujete, takže člověk začne lépe chápat evropské souvislosti a zároveň dokážete podporovat v lidech národní hrdost.

Zvlášť bychom také chtěli vyzdvihnout Vaše vynikající vyjadřovací schopnosti. Jistě hodně čtete, takže máte velmi bohatou slovní zásobu a navíc se snažíte mluvit naší krásnou spisovnou češtinou, což je dnes velmi vzácné a důležité. Svůj výklad prokládáte „mini“ slovní zásobou z jazyka země, ve které se člověk právě nachází, což je také přínosné.

Jste člověk, který poznal už velkou část světa a dokážete věci hodnotit nejen z pohledu historického, ale také v evropských souvislostech, což nám, kteří většinu času trávíme na území ČR, pomáhá lépe se orientovat v problémech současnosti, ale též minulosti a budoucnosti.

Nebojíte se vyjadřovat názory na různé věci, máte široký rozhled a to je pro Vaši práci také důležité.

Prostě a jednoduše... byl jste vynikající průvodce a tato slova budeme určitě šířit dále.

Ještě jednou děkujeme a přejeme krásné léto, pohodu a pokoj v duši a třeba zase někdy nashledanou!

 

06. 06. 2010  JUDr. Marie Karasová, Brno

Děkujeme ještě jednou za provedení německými městy.

 

29. 04. 2010    Miloslav Cígler, Olomouc

V neděli odpoledne 25.4.2010 jsem se s manželkou zúčastnil prohlídky pamětihodností města Olomouce. Tak, jak jsme procházeli středem města, jsem se dozvídal stále nové informace nejen o jednotlivých stavbách, ale i řadu historických souvislostí a zajímavostí o svém městě, dosud mě neznámých. Když se po čtyřech hodinách s námi pan Ing. Tomáš Kryl, který vedl výklad rozloučil, musel nám slíbit, že připraví další prohlídku, na kterou se již dnes těším. Chci mu proto i touto cestou poděkovat za nevšední zážitek.

 

15. 04. 2010    Eva Martínková, Chvalčov

Dobrý den, web máte skvělý, je zde hodně informací, podrobně ho prozkoumám, web jak má být.

 

04. 04. 2010    Ján Ovcarčík, Bratislava

Super stránka. Každý si tu môže nájsť, čo ho zaujíma. Najviac oceňujem to prispôsobovanie sa požiadavkam klientov.
Odporúčam všetkým, ktorí majú záujem o spoznávanie nových destinácií plných histórie, dejín a zaujímavosti, aby to skúsili.
Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že to fakt stojí za to. Nikdy predtým som si nevedel predstaviť, že napr. v Olomouci, Viedni ci Gyoeri je toľko krásnej histórie plnej šťastných či významných príbehov a hlavne súvislosti s našimi dejinami, históriou, krajinami.
Už teraz sa teším na ďaľsie sprevádzanie a objavovanie.