PRAHA Rudolfa II.

 
 

18. září 2022

PRAHA RUDOLFA II. (1/2)

 

výlet do hlavního města s individuální dopravou

 
470. výročí narození a 410. výročí úmrtí císaře Rudolfa
 
 

Zamiřte do ulic rudolfínské Prahy do doby podivínského císaře, který z města  nad Vltavou svou přítomností a svéráznou osobností udělal opravdové rušné evropské středisko, kde měli na růžích ustláno umělci, výtvarníci, malíři, sochaři, architekti, obchodníci, vědci, astronomové, astrologové, alchymisti, ale i prachobyčejní šarlatáni.

Vraťte se se svérázným Rudolfem na přelom 16. a 17. století a nechte si ukázat renesanční Prahu jako živé centrum Svaté říše římské a setkejte se s nejvýznamnějšími osobnostmi císařského dvora, jakými byli např. Jacopa de Strada a jeho dcera Kateřina, rabi Löw, Johannes Kepler, Tycho Brahe, nebo Edward Kelley.

Díl první: Staré Město, Josefov, Malá Strana

 

...příběhy v souvislostech.

Termín: 18. září 2022, 11:00
 
Sraz: nádvoří Týna (Ungeltu) na Starém Městě
 
Vstupné: 150 Kč
 
Minimální počet účastníků: 20
 
Rezervace: Závazná rezervace nutná na mailové adrese tomas.kryl@email.cz
Potvrzení rezervace a účasti obdržíte v týdnu před akcí.
 
Akce se koná za každého počasí.
 
 
IDOS - www.idos.cz (Vyhledávání dopravního spojení)
České dráhy - www.cd.cz

RegioJet - www.regiojet.cz
Leoexpress - www.le.cz

ZZamiřte do ulice rudolfínské Prahy a vraťte se do doby podívínského císaře, který z města nad Vltavou svou přítomností/rezidencí a svéráznou osobností udělal opradové rušné evropské středisko, kde měli na růžích ustláno umělci, vytvarníci, malíři, sochaři, architekti, obchodníci, vědci, astronomové, astrologové, alchymistí, ale i prachobyčejní šarlatáni.
Podívejte se, kde monarcha žil, kam utíkal před panováním, kde se kochal svými sbírkami, kde pro něj vařili elixír mládí; seznamte se se stavbami, do nichž v Praze investoval, nebo které v jeho době na sklonku renesance vznikly.
Ukážu Vám, kde jste mohli harazit na nejvýznamnější osobnosti císařského dvora, jako např. Jacopa de Strada a jeho dceru Kateřinu, Johannese Keplera, Tychona de Brahe, nebo Edwarda Kelleyho.amiřte do ulice rudolfínské Prahy a vraťte se do doby podívínského císaře, který z města nad Vltavou svou přítomností/rezidencí a svéráznou osobností udělal opradové rušné evropské středisko, kde měli na růžích ustláno umělci, vytvarníci, malíři, sochaři, architekti, obchodníci, vědci, astronomové, astrologové, alchymistí, ale i prachobyčejní šarlatáni.
Podívejte se, kde monarcha žil, kam utíkal před panováním, kde se kochal svými sbírkami, kde pro něj vařili elixír mládí; seznamte se se stavbami, do nichž v Praze investoval, nebo které v jeho době na sklonku renesance vznikly.
Ukážu Vám, kde jste mohli harazit na nejvýznamnější osobnosti císařského dvora, jako např. Jacopa de Strada a jeho dceru Kateřinu, Johannese Keplera, Tychona de Brahe, nebo Edwarda Kelleyho.